Pojechali za swoje i awansowali!

Opublikowano: 12 styczeń 2020, 08:43 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

Wyłożyli własne pieniądze na wyjazd, wygrali z Legią Warszawa i awansowali do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U16.

Po pierwszym turnieju eliminacyjnym, który odbył się w Górznie, trzy drużyny miały po dwa zwycięstwa na swoim koncie (Legia Warszawa, TAF Toruń i Zdrowie). O tym, kto awansuje, decydował drugi turniej, rozrywany w Kowalewie Pomorskim pod Toruniem. Awans do finałów MP zapewniały sobie dwie najlepsze drużyny.

Zdrowie rozpoczęło od wygranej z Legią 5:2, następnie przegrało z Toruniem 3:5, by w ostatnim meczu pewnie pokonać Zryw Książki 5:0. Walka o finały MP była dramatyczna, bo  po zakończeniu obu turniejów, trzy zespoły miały na koncie 12 punktów. Decydował bilans bramkowy pomiędzy tymi drużynami. Najlepszy stosunek goli  miało Zdrowie, drugi Legia, a trzeci Toruń.

Oprócz pucharu za wygranie zmagań, Zdrowie wyjechało z Kowalewa z wyróżnieniem indywidualnym. Damian Kulik został najlepszym strzelcem turnieju.

„Jest to bardzo duży sukces młodych zawodników oraz trenera Tomasza Talarka. Szczególnie, że mottem Klubu jest hasło: "Nie powiem Tobie, jaki mamy budżet, bo zrobisz wszystko, aby z nami nie przegrać".
Pojechaliśmy za swoje. Musimy zebrać jeszcze za przejazd, bo pojechaliśmy na kredyt. Jeśli ktoś może nas wesprzeć, gorąca prośba o pomoc” – pisze Zdrowie Garwolin na swoim profilu na facebooku.

łk za facebook.com/zdrowiegarwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież