Piąte zwycięstwo Zdrowia. W niedzielę hit z Legią!

Opublikowano: 09 styczeń 2020, 13:38 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

Pewne zwycięstwo numer 5 w tegorocznej II Mazowieckiej Polskiej Lidze Futsalu odnieśli zawodnicy Zdrowia Garwolin. Tym razem zostawili w pokonanym polu drużynę Victoria Solec.

Pierwszy mecz AD 2020 Zdrowie rozegrało wczoraj w Solcu. W ubiegłym sezonie Zdrowie odniosło nad Victorią rekordowe wygrane. Obecnie trzonu zespołu z Solca, nie stanowią już zawodnicy młodzieżowi (U18), lecz zawodnicy starsi. Dlatego o wygraną było znacznie trudniej.

W zespole z Garwolina doszło do dwóch debiutów. Ze względu na liczne absencje szansę gry dostali Rafał Macioszek (reprezentant Zdrowia U20) oraz Piotr Szostak (kierownik drużyny i okazjonalnie trener drużyny kobiecej oraz trener zespołu U20). Piotr Szostak miał już okazję zadebiutować w II Lidze futsalu, ale na pozycji bramkarza. Teraz debiut, jako zawodnik z pola, okrasił dwoma bramkami, w tym jedną strzeloną głową po bardzo dobrej asyście bramkarza Emila Anusiewicza. Rafał Macioszek swój debiut również okrasił bramką, zdobytą z rzutu karnego przedłużonego. Bardzo dobrą skutecznością wykazał się chory Michał Zalewski, który obecnie przechodzi kurację i dopiero w ostatniej chwili zdecydował się na wyjazd do Solca. Michał strzelił pięć bramek, w tym trzy z rzutów karnych przedłużonych (skuteczność 100%).

W niedzielę o godz. 19 wielki hit II PLF. Zdrowie podejmie w hali przy Żwirki i Wigury Legię Warszawa. Oba zespoły przewodzą ligowej stawce z kompletem pięciu zwycięstw.

Victoria Solec – Zdrowie Garwolin 1:11 (0:2)
Bramki dla Zdrowia: Michał Zalewski 5, Piotr Szostak 2, Arkadiusz Zalewski, Przemysław Alot, Rafał Macioszek 2
Zdrowie: Emil Anusiewicz (kapitan), Karol Kopeć (trener i kapitan), Marcin Makulec, Piotr Szostak (kierownik drużyny), Michał Zalewski, Arek Zalewski, Przemysław Alot, Arek Wardak i Rafał Macioszek.

Zdrowie Garwolin, opr. red.

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież