reklama

baner projekt 

reklama

Wilga Garwolin na podium turnieju im. Jana Piesiewicza

Opublikowano: 17 grudzień 2019, 14:24 Kategoria Sport
turniej PiesiewiczaCSiKWilga Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Walka o każdy punkt była zacięta do ostatniej minuty każdego spotkania, mimo że na boisku grali zaledwie 7-letni piłkarze. Wilga Garwolin zajęła III miejsce w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Najlepszym zespołem była Delta Warszawa.

Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza to zawody, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych w Garwolinie. Przez 16 lat w turnieju wzięło udział ponad 100 drużyn i przeszło 1000 zawodników. Wielu z nich właśnie w Garwolinie stawiało pierwsze kroki na turniejach i rozpoczęło swoją piłkarską karierę.

Turniej nosi imię Jana Piesiewicza ? człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Aktywność społeczną rozpoczął w komitetach obywatelskich, był przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego miasta, a w drugiej kadencji przewodniczącym rady. Przyczynił się do rozbudowy szpitala i budowy hali sportowej. Mieszkańcy Garwolina pamiętają go jako osobę, która nigdy nie odmawiała pomocy i starała się działać dla dobra miasta. Rok po śmierci Jana Piesiewicza pracownik samorządowy Dariusz Zając wyszedł z inicjatywą stworzenia turnieju.

reklama


Tegoroczna XVII edycja turnieju odbyła się 14 i 15 grudnia na hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Tradycyjnie zmaganiom młodych piłkarzy przyglądała się rodzina Jana Piesiewicza, a jego wnuk Jan otworzył turniej honorowym kopnięciem piłki. Młodym, bo zaledwie 7-letnim piłkarzom, kibicowali także poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, sekretarz garwolińskiego magistratu Cezary Tudek, dyrektor centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol, wiceprezesi klubu Wilga Garwolin - Łukasz Grązka i Marcin Makaruk.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 8 drużyn: gospodarze turnieju Wilga Garwolin oraz APN Hattrick Białystok, Górnik Łęczna, Korona Kielce, Delta Warszawa, Hutnik Kraków, MKL BAU Siedlce 2012, Wigry Suwałki.

Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy Delty Warszawa. Drugie miejsca zajęła drużyna Wigry Suwałki, a trzecie miejsce wywalczyła Wilga Garwolin. Antoni Maćkowiak został wybrany najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Najlepszym strzelcem został Carlos Castellanos Benito z Delty Warszawa. Najlepszy bramkarz to Jakub Sokołowski, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Szczęsny. Obaj z drużyny Wigry Suwałki.

mat.pras.

fot. CSiK

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz