Mikołajkowy start na hali AWF w Warszawie

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 08:21 Kategoria Sport
wilga garwolinla

Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki  był organizatorem Ogólnopolskich Halowych Mikołajkowych Zawodów  Lekkoatletycznych dla dzieci młodszych ? U-12 i dzieci starszych U-14. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż na starcie stanęło ponad 600 zawodników z 6 województw i  41 klubów.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się biegi na  60m i skok w dal ze strefy, w których startowało po 60-70 uczestników. W zawodach wystartowali również młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin, a każdy z nich ustanowił nowe rekordy życiowe. W kategorii U-12  jedenastoletnia  Agata Świesiulska weszła w skoku w dal do ścisłego finału, gdzie ostatecznie zajęła VI miejsce z wynikiem 3.95m , a  w biegu na 60m ? 9.91s - sklasyfikowana została na 10. pozycji.  Z kolei dziesięciolatek Bartosz Głowala,  w biegu na 300m zajął szóste miejsce ? 54.59s   oraz był ósmy   w skoku w dal ? 3.80m. Doskonale spisała się starsza z sióstr Świesiulskich,  Alicja, która w biegu na 60m sklasyfikowana została na trzecim miejscu, a jej wynik 8.55s, jest nowym rekordem powiatu trzynastolatek. W skoku w dal, z wynikiem 4.47m była natomiast czwarta.

Warto dodać, że organizatorzy obdarowali wszystkich startujących pamiątkowymi koszulkami, a do dekoracji okolicznościowymi medalami zapraszano pierwsze szóstki, tych ciekawych, halowych  zawodów lekkoatletycznych.