Drugi z rzędu brąz dla hokeistek z Wilkowyi

Opublikowano: 08 grudzień 2019, 19:59 Kategoria Sport
unihokejwilkowyjagmina garwolin

Przy huku petard, oklaskach, ze słodkościami i głośnym „Sto lat!” z Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wróciły uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowyi (gm. Garwolin). Podopieczne Anety Trzpil powtórzyły sukces sprzed roku i ponownie sięgnęły po brąz w gronie uczennic klas IV-VI.

W weekend w Radomiu rywalizowało osiem najlepszych zespół z Mazowsza. Rywalizację na szczeblu województwa zawodniczki z gminy Garwolin rozpoczęły od kompletu zwycięstw w grupie eliminacyjnej. Hokeistki z Wilkowyi pokonały PSP w Stromcu 3:0, PSP w Nowym Miszewie 6:0 i PSP w Święcicach 5:0.

W niedzielnym półfinale zawodniczki z Wilkowyi uległy rówieśniczkom z Zabrodzia 0:3. W meczu o trzecie miejsce uczennice z powiatu garwolińskiego pokonały PSP w Świeciu 2:1, zdobywając drugi rok z rzędu brąz MIMS. Mistrzem województwa została SP nr 175 w Warszawie, która pokonała 2:1 SP w Zabrodziu 2:1.

- Powtórzyłyśmy ubiegłoroczny sukces. Jesteśmy mega dumne i liczymy na kolejne sukcesy i złoto, bo w tym roku mało zabrakło. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal – przyznała opiekun zespołu Aneta Trzpil.

Skład drużyny SP w Wilkowyi: Maria Dąbrowska, Kamila Dąbrowska, Karolina Kowalska, Milena Konopka, Gabriela Michalec, Amelia Maśniak, Weronika Winek, Patrycja Kisiel, Maja Michalec, Izabela Wardak.

Na brązowe medalistki czekali dzisiaj przed szkołą rówieśnicy, rodzice i nauczyciele. Były petardy, bęben, balony i słodkie niespodzianki.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież