Młodzież Zdrowia blisko awansu do finałów MP

Opublikowano: 08 grudzień 2019, 12:55 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

Dwie młodzieżowe drużyny Zdrowia Garwolin wygrały pierwsze turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 i U18.

16-latkowie rywalizowali wczoraj w Górznie. Podopieczni Tomasza Talarka w pierwszym meczu nieznacznie ulegli rówieśnikom Legii Warszawa 6:7. W drugim spotkaniu nasi pokonali Zryw Książki 4:0, by na zakończenie wygrać z TAF Toruń 4:2. Drużyny z Garwolina, Warszawy i Torunia zakończyły turniej z sześcioma punktami. W „małej tabeli” bezpośrednich meczów Zdrowie legitymowało się najlepszym bilansem bramkowym. Drugie miejsce zajęła Legia, trzecie TAF, a czwarte Zryw Książki. W ostatniej chwili z przyjazdu do Górzna zrezygnowała Jedynka Aleksandrów Kujawski.

Do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 awansują dwie najlepsze drużyny po dwóch turniejach eliminacyjnych. Rewanżowy turniej z udziałem tych samych ekip odbędzie się w styczniu. Gospodarzem będzie TAF Toruń.

Tydzień wcześniej pierwszy krok w kierunku awansu do finałów MMP zrobiła drużyna U18. Zdrowie zakończyło rywalizację w Górznie z kompletem zwycięstw. Nasi pokonali kolejno Constract Lubawa 2:1, MOKS Białystok 3:2, Mazura Karczew 8:4 i Victorię Sulejówek 6:1. Rewanżowe zmagania 14 grudnia w Lubawie. Awans do finałów wywalczą także dwie najlepsze drużyny.

Wcześniej kolejny zespół młodzieżowy Zdrowia wywalczył awans do MMP U21.

łk

fot. Zdrowie Garwolin, zdjęcie główne zespół U16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież