Snajper i Wilga w doborowym towarzystwie

Opublikowano: 03 grudzień 2019, 07:22 Kategoria Sport
wilga garwolinsnajper sośninkapzpn

Dwie szkółki piłkarskie z powiatu garwolińskiego uzyskały Brązową Gwiazdkę PZPN, potwierdzającą metody szkolenia młodych piłkarzy. Mowa o KS Snajper Sośninka i Wildze Garwolin.

PZPN ogłosił listę szkółek, które otrzymały certyfikację w programie certyfikacji szkółek PZPN. Program dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Wśród wyróżnionych 694 klubów z całej Polski znalazły się dwie z powiatu garwolińskiego – KS Snajper Sośninka oraz Wilga Garwolin. - Taki certyfikat jest dla rodziców naszych dzieci gwarancją zapisania ich do właściwego klubu. Spełniamy wszelkie wymagane standardy szkolenia. Mamy wysokoocenioną infrastrukturę techniczną, odpowiednio wyszkoloną kadrę trenerską, która ciągle podnosi swoje kwalifikacje a także program szkolenia oparty o program Akademii Młodych Orłów. Przygotowana przez nas dokumentacja harmonogramów treningowych zyskała uznanie Komisji PZPN. Certyfikat PZPN jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale też motywacja do dalszej pracy. Damy z siebie jeszcze więcej – czytamy na facebooku klub z gminy Łaskarzew.

„To docenienie naszej ciężkiej pracy i mobilizacja do działania na przyszłość. Program certyfikacji stawia przed klubem wymagania na wielu płaszczyznach. Klub musi posiadać odpowiednią bazę sportową, mieć wykwalifikowanych trenerów, posiadać wymaganą liczbę drużyn, program szkoleniowy, odpowiedni sprzęt sportowy, a także spełniać szereg warunków formalno-prawnych. Brązowa gwiazdka to zasługa wielu ludzi działających w klubie, nieoceniona jest tu praca, jaką wykonał kierownik klubu Łukasz Zając, trenerzy: Karol Zawadka, Robert Baczewski, Sebastian Papiernik, Kamil Zawadka, Piotr Talar, zarząd klubu, rodzice zawodników, którzy stanęli na wysokości zadania i zarejestrowali swoje dzieci” – piszą przedstawiciele GKS.

Wszystkie certyfikowane szkółki będą na bieżąco monitorowane przez PZPN.

łk

Komentarze  

+5 #7 różnicakibic 2019-12-04 23:29
Jedni stawiają na rozwój, inni na zysk lub wynik. Ja certyfikaty odbieram jako przejaw tego, że Wildze i Snajperowi się po prostu CHCE. I to jest najważniejsze. Jest energia, chęć działania, chęć rozwoju. Pokazują, że się starają. Brawo.
Cytować
0 #6 AmpElana 2019-12-04 09:18
Reklama to nie wszystko.
Cytować
+3 #5 do CiekawegoFizyk 2019-12-04 08:53
Ja widzę to tak. Uzyskanie certyfikatu dla akademii WILGI to konieczność wynikająca z zajmowanego statusu. Natomiast taki certyfikat dla akademii SNAJPERA to wielki szacun dla tamtejszych działaczy. Natomiast pojawia się pytanie, gdzie są Ci wielcy fachowcy ze szkółek piłkarskich, którzy mienią się specjalistami w szkoleniu dzieci?
Cytować
+8 #4 EEEkibic powiatowy 2019-12-03 18:04
Wstyd , że mają gwiazdkę ? To tak jakbyś dostał awans w pracy , a ktoś powiedziałby Ci że to wstyd bo młodszy pracownik też dostał .
Człowieku mniej zawiści , można kogoś nie lubić , ale trzeba doceniać czyjąś pracę .
Gratulację dla obu klubów za dobrą pracę i oby tak dalej .
Cytuję Ciekawy:
Wszystko fajnie ale dla mnie to trochę wstyd że tak wielki klub z taką bajeczna infrastruktura i super extra trenerami ma taką samą gwiazdkę co malutki snajper sosninka który nawet nie ma swojego boiska...
Cytować
+6 #3 inne klubyCertyfikat 2019-12-03 17:38
To tylko dwa kluby mają taki certyfikat w powiecie ?
a co z innymi ? mocno rozreklamowany "Akademia Młodego Piłkarza Progres" nie spełnia warunków ?
Cytować
+8 #2 Ciekawy bez wiedzyelana 2019-12-03 13:47
Ciekawy spójrz na to z innej strony. Nie można porównywać Wilgi do Snajpera pod tym względem. Gdzie są inne kluby z powiatu, czy prywatne szkółki? Gdzie ich certyfikaty? Szacun dla tych ludzi, dzięki którym te dwa kluby to osiągnęły. Snajper musi mieć boisko skoro dostał certyfikat. Jak dobrze doczytasz to chodzi o szkolenie młodzieży. Mimo tego, że mały klub to z mojej wiedzy dzieje się tam dobrze jeśli chodzi o pracę z dziećmi. Ja osobiście gratuluję Wildze certyfikatu i jestem z tego dumna. Brawo!
Cytować
-5 #1 HmmCiekawy 2019-12-03 07:44
Wszystko fajnie ale dla mnie to trochę wstyd że tak wielki klub z taką bajeczna infrastruktura i super extra trenerami ma taką samą gwiazdkę co malutki snajper sosninka który nawet nie ma swojego boiska...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież