Sukcesy MKS na wielu frontach

Opublikowano: 26 listopad 2019, 08:21 Kategoria Sport
mksbadminton

Bardzo udanie weekendowe starty zakończyli zawodnicy MKS Garwolin.

W dniach 23-24 listopada w Józefosławiu zostały rozegrane zawody Grand Prix Polski w kategoriach Elita, Junior i Młodzik. W tej ostatniej po 24 zawodników w grach pojedynczych i po 16 par w grach podwójnych, będących najwyżej na listach klasyfikacyjnych PZBad, z podziałem na grupę A i B.

W przeciwieństwie do innych turniejów na tym gra się o każde miejsce. W Grand Prix wystartowali Ania i Tomek Kotlarscy. Ania grała gry podwójne w grupie A. Zdobyła dwa brązowe medale. W grze podwójnej dziewcząt razem z Nikolą Nowińską (UKS Korona Pabianice) oraz w grze mieszanej z Maksymilianem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne).

Tomek zagrał grę mieszaną z Klaudią Płusą (UKS Korona Pabianice) w grupie A, w której wywalczył ostatecznie V miejsce. Natomiast w grze pojedynczej zagrał w grupie B i zajął. 18 miejsce w całym turnieju.

W sobotę w Zagnańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie. Reprezentant MKS Krzysztof Walenda zdobył złoty medal oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.