Kolejna złota sztafeta Delfina

Opublikowano: 24 listopad 2019, 12:26 Kategoria Sport
delfinpływanie

W Grójcu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Grójca w Pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Na starcie stanęło 200 zawodników z 13 klubów, w tym 35-osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin, która zdobyła łącznie 28 medali, z czego 7 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych.

W konkurencji na 50m stylem dowolnym w swoich rocznikach srebra zdobyli: Siwek Barbara, Więckowska Alicja, Gontarz Maciej i Sitnik Jakub a brązowe wywalczyli: Mućko Oliwia, Małaj Maria i Kaczorowski Miłosz. W rywalizacji na 50m stylem klasycznym złota wypływali: Jonak Jagoda oraz Wojciechowski Jan. Srebrnym medalistą tej konkurencji został Zalewski Filip, a brązowe medale zdobyli: Szopa Alicja, Kopik Karolina i Więckowski Piotr.

Kolejna konkurencją była rywalizacja na 50m stylem grzbietowym, w której to złota wywalczyli: Więckowska Alicja, Siwek Barbara i Sitnik Jakub, a srebra zdobyli: Małaj Maria i Kaczorowski Miłosz. W rywalizacji na 50m stylem motylkowym złote medale padło łupem rodzeństwa Siwek, zarówno Basi jak Stanisława.  Srebrną medalistką tej konkurencji została Małaj Maria a brązowe medale zdobyli jeszcze: Jonak Jagoda, Burno Natalia i Gontarz Maciej. W ostatniej rywalizacji konkurencji indywidualnych na 100m stylem zmiennym srebrny medal padł łupem Więckowskiego Piotrka, a swoją kolekcję o brązowe medale powiększyli jeszcze: Gontarz Maciej, Sitnik Jakub oraz Wojciechowski Jan.

Po zakończeniu konkurencji indywidualnych przyszedł czas na rywalizację wyścigów sztafetowych. W bardzo widowiskowej sztafecie 4 x50m stylem zmiennym, którą utworzyli Sitnik Jakub, Jonak Jagoda, Siwek Stanisław i Gontarz Maciej, UKS Delfin Garwolin zajął I miejsce. Zawodnicy w nagrodę otrzymali złote medale oraz pamiątkowe puchary.