Mocna „4” dla Wilgi. Trener i kapitan podsumowują rundę [wideo]

Opublikowano: 22 listopad 2019, 18:42 Kategoria Sport
wilga garwolindamian milewskikarol zawadka

Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Wilga Garwolin z 23 punktami zakończyła rundę jesienną IV ligi. Występ GKS podsumowują trener Damian Milewski i kapitan Karol Zawadka.

23 oczka zdobyte w 15 meczach to najlepszy wynik Wilgi na półmetku dotychczasowych sezonów w IV lidze. Siódma Wilga ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową i dziewięć mniej niż liderujący tercet Radomiak II, MKS Piaseczno i Błonianka.

Kto najskuteczniejszy?

Najwięcej goli zdobył Tomasz Paszkowski (10). Na listę strzelców wpisywali się także: Sebastian Papiernik (5), Piotr Talar (3), Damian Papiernik, Bartłomiej Sitarek, Dominik Zabiegałowski, Poul Boroski, Filip Gac (wszyscy po 2) oraz Hubert Świder, Przemysław Alot (po 1). Po trzy asysty zanotowali Robert Kwiatkowski, Kacper Kowalski, Poul Boroski i Szymon Rękawek. We wszystkich spotkaniach pierwsze rundy wystąpili Tomasz Paszkowski, Karol Zawadka, Przemysław Alot, Szymon Rękawek.

- Biorąc pod uwagę liczbę punktów, moja ocena to czwórka. Były mecze, w których powinniśmy wygrać, a tego nie robiliśmy. Daję taką notę, bo uważam że zespół stać na więcej – ocenia w rozmowie z nami trener GKS Damian Milewski. Podobnego zdania jest kapitan Wilgi. - Po analizie na koniec rundy, stwierdziliśmy, że jest dobrze, choć zabrakło trzech punktów, żeby dać piątkę. Zgadzam się z trenerem. Mocna czwórka to odpowiednia ocena, tak aby nie popaść w za duży optymizm zimą – kwituje Karol Zawadka.

Dotarli się z trenerem

Dla trenera Milewskiego była to druga runda spędzona przy Sportowej. Widać poprawę gry i stylu. - Trudno porównać poprzednią rundę, kiedy zmiana trenera nastąpiła bardzo szybko, tuż przed startem rozgrywek. Potrzebny był nam czas, aby dotrzeć się z trenerem, przyzwyczaić się do specyfiki zajęć. Po okresie przygotowawczym odnaleźliśmy wspólny cel naszych działań i zauważyliśmy predyspozycje trenera – docenia kapitan.

To nad czym Wilga musi popracować do gra obronna. Bilans bramkowy 30:32. Więcej goli straciła jesienią tylko Żyrardowianka (34). – Mieliśmy kilka meczów, gdzie traciliśmy dużo bramek. Trzeba podkreślić, że traciliśmy je z zespołami z czołówki. Oprócz tego wpływ na taką liczbę straconych goli były duże roszady w tej linii, które były wynikiem kontuzji czy kartek – wyjaśnia szkoleniowiec.

Wzmocnienia?

Damian Milewski ostrożnie wypowiada się w kwestii ewentualnych wzmocnień. - Największym problemem będzie zatrzymanie wszystkich zawodników w kadrze. Nasi piłkarze nie są już anonimowi. Wpływają oferty z III-ligowych klubów. Chciałbym zatrzymać wszystkich z tej kadry, ale oczywiście nie na siłę, biorąc pod uwagę rozwój indywidualny zawodników. Z drugiej strony, są zawodnicy, którzy mogliby grać w Garwolinie, ale pierwsze pytanie brzmi: „Za ile?”. Wilga jest chyba jedynym klubem w IV lidze, gdzie zawodnicy nie otrzymują pieniędzy za grę – zaznacza Damian Milewski.

Przygotowania do rundy wiosennej Wilga rozpocznie 15 stycznia. W planach są sparingi z juniorami Polonii Warszawa, Spartą Jazgarzew, Wisłą Maciejowice, Huraganem Wołomin, Mazovią Mińsk Mazowiecki oraz ewentualnie Dolcanem Ząbki.

Których meczów najbardziej szkoda? Czy trener to maniak taktyki? Kto zrobił największy progres w zespole? Z kim założył się Karol Zawadka o liczbę strzelonych bramek? Czy kapitan Wilgi myśli o zakończeniu kariery? O tym w materiale wideo z całym wywiadem.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #3 Korespondencyjn ie (II)Wojtek63 2019-12-03 10:12
IV liga polska liczy 337 zespołów:
176 w grupach 16-sto zespołowych
144 w grupach 18- sto zespołowych
17 w grupie Małopolska Wschód

Które miejsce zajęłaby Wilga w IV lidze polskiej ?

1.Biorąc pod uwagę opcję ,,16- 176’’ Wilga zajęłaby po rundzie jesiennej 76- 77 miejsce exequo z Pogonią Skwierzyna, która ma identyczny bilans meczowy i bramkowy.

2.Biorąc pod uwagę opcję ,,16 i 18-320’’ Wilga zajęłaby po rundzie jesiennej 157 -158 miejsce ex quo z Pogonią Skwierzyna .

3.Biorąc pod uwagę opcję ,,16, 17 i 18- 337 Wilga zajęłaby 167-168 miejsce ex quo z Pogonią Skwierzyna.

Na 21 zespołów, które zdobyły 23 punkty, pięć ma gorszy bilans bramkowy, a jeden identyczny jak Wilga.
W tej stawce Wilga zajęłaby dalekie 15-16 miejsce ex ex-quo z Pogonią Skwierzyna.
Cytować
0 #2 Korespondencyjn ieWojtek63 2019-11-25 10:28
Gdyby wszystkie zespoły IV ligi mazowieckiej grały w jednej grupie (32 zespoły) to Wilga Garwolin zajęła by po rundzie jesiennej obecnego sezonu miejsce nr 15.
Strata do lidera (Drukarz Warszawa ) wynosiłaby 15 pkt.
Przewaga nad strefą spadkową (8 ostatnich zespołów) wynosiłaby 8 pkt.

Jeśli chodzi o bilans bramkowy to 30 zdobytych bramek dało by miejsce nr 11.
Natomiast 32 bramki stracone dały by miejsce nr 25.

7 wygranych meczy to miejsce nr 18 (Pogoń II Siedlce i Oskar Przysucha zdobyły więcej punktów przy 7 wygranych)
6 porażek to miejsce nr 16 (Wisła II Płock, Makowianka oraz KS Warka zdobyły mniej punktów przy 6 porażkach)
Tu remisów nie biorę pod uwagę, bo nie wiem, czy traktować je ,,in plus’’, czy ,,in minus’’.
W każdym bądź razie jedynym zespołem, który nie zremisował meczu jest outsider obu grup -Żyrardowianka .

5 zwycięstw u siebie to miejsce nr 8 (Drukarz zdobył więcej punktów u siebie, a Błonianka i Mszczonowianka mniej)
1 porażka u siebie to miejsce nr 9. (MKS Piaseczno, Oskar Przysucha zdobyły więcej punktów u siebie, a Hutnik ma lepszy bilans bramkowy. Natomiast Pilica Białobrzegi i Mazovia Mińsk Mazowiecki zdobyły mniej punktów u siebie.
2 zwycięstwa na wyjeździe daje miejsce nr 19. (KS Warka, KS Łomianki i Makowianka zdobyły więcej punktów na wyjeździe , a Żyrardowianka ma gorszy bilans bramkowy
5 porażek na wyjeździe daje miejsce nr 24. (Mazur Karczew i Świt Staroźreby zdobyły mniej punktów)

Ogólnie jest dobrze. Na miarę możliwości.
Jedynie ta linia obrony….
Cytować
0 #1 FoniaWojtek63 2019-11-23 16:22
Fajny wywiad (y), ale fonia jest absolutnie niefajna. (zarówno na zewnątrz po meczach jak i tu w nowej sali konferencyjnej).
Na zewnątrz słychać wiatr, a tu odgłos jakby rozmawiający byli w metalowej beczce,
Trzeba się mocno koncentrować, żeby zrozumieć wypowiadane słowa.
Nie jestem specjalistą od fonii, ale może trzeba wyeliminować te potężne basy (wyostrzyć dźwięk) ?.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież