Wicelider mocniejszy od Wilgi

Opublikowano: 13 listopad 2019, 17:47 Kategoria Sport
wilga garwolinradomiak II radom

Rezerwy I-ligowego Radomiaka Radom pokonały Wilgę Garwolin 3:1 w meczu 14. kolejki IV ligi. W sobotę przy Sportowej ostatni akcent rundy jesiennej.

Na mecz z wiceliderem rozgrywek Wilga pojechała bez podstawowych obrońców ? Filipa Gaca, Roberta Kwiatkowskiego i Piotra Talara. Spotkanie, rozgrywane w Pionkach, rozpoczęło się znakomicie dla gości. W 4. minucie Sebastian Papiernik zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po koźle wpadła do siatki.

Później GKS cofnął się na własną połowę, wyczekując rywala. Radomiak próbował wyrównać. Najgroźniejsze sytuacje miejscowi stwarzali po stałych fragmentach gry. Jednak wyrównanie to zasługa indywidualnych umiejętności Jakuba Nowakowskiego, który minął kilku rywali i wyszedł na sytuację sam na sam z Axelem Gandarelą. Do przerwy było zatem 1:1.

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik z pierwszych 45 minut. W 65. minucie sędzia wskazał na 11. metr po zagraniu piłki ręką przez zawodnika z Garwolina. Rzut karny wykorzystał Maciej Filipowicz. Na 10 minut przed końcem wynik spotkania ustalił Patryk Winsztal.

Niestety w Pionkach kontuzji nabawili się Bartłomiej Sitarek i Hubert Świder. Ich występ w ostatnim meczu rundy jesiennej stoi pod znakiem zapytania. W sobotę o godz. 13 siódma w tabeli Wilga zagra w Garwolinie z przedostatnią Józefovią Józefów. ? Czekamy na ten mecz. Chcemy trzema punktami zakończyć rundę ? zaznacza w rozmowie z nami trener GKS Damian Milewski.

Radomiak II Radom ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Sebastian Papiernik 4`
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, A. Zalewski, Pyra, Boroski (46` Alot), Świder (46` Rękawek), Kowalski (86` Szwed), Świder (46` Zabiegałowski), S. Papiernik, Paszkowski (80` K. Zalewski).