1918. Płyniemy z wąsem – dołącz do sztafety

Opublikowano: 04 listopad 2019, 13:50 Kategoria Sport
pływanie11 listopada

Lubił mocno słodzoną herbatę, kochał grę w szachy i układanie pasjansa, a charakterystyczne dla siebie wąsy zapuścił po incydencie w rosyjskim więzieniu, kiedy to żołnierz wybił mu kolbą dwa przednie zęby. Takie ciekawostki wiemy o Józefie Piłsudskim. A czy marszałek lubił pływać?

Takie pytanie nasuwa się w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości i sztafetą pływacką „1918. Płyniemy z wąsem”. - Spróbujemy na nie odpowiedzieć 10 listopada na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Przepłyniemy wspólnie 1918 metrów. A na koniec uczcimy zwycięstwo radosną fotografią pod wąsem! Zachęceni? Dołączajcie! – namawia Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które po raz kolejny z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizuje pływacką sztafetę.

Uczestnicy sztafety będą mieli do przepłynięcia 1918 metrów, czy 77 basenów. Dokonają tego wspólnymi siłami, bo jak wiadomo, niepodległości nie zdobywa się w pojedynkę. Każdy uczestnik samodzielnie określa i uprzednio zgłasza, ile długości basenów jest w stanie pokonać. Suma wysiłku wszystkich da magiczną liczbę 1918 metrów. Im więcej uczestników, tym wysiłek każdej osoby będzie mniejszy.

Zgłoszenia są przyjmowane do 8 listopada. Sztafeta odbędzie się 10 listopada o godzinie 10:30 na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Szczegółowe informacje oraz regulamin są dostępne na stronie www.garwolanka.com.pl oraz www.csik.garwolin.pl 

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież