Trzynasta kolejka pechowa dla GKS

Opublikowano: 03 listopad 2019, 16:23 Kategoria Sport

Pilica Białobrzegi pokonała Wilgę Garwolin 2:0 (1:0) w meczu 13. kolejki IV ligi. Do końca rundy jesiennej podopiecznym Damiana Milewskiego zostały dwa spotkania.

Dzisiejsze spotkanie zamykało 13. serię gier rozgrywek. Wilga w przypadku wygranej mogła awansować na piątą pozycję. Mecz szybko udanie rozpoczęli miejscowi. Już w 8. minucie Konrad Paterek wykorzystał sytuację sam na sam z Axelem Gandarelą. Wcześniej Wilga zanotowała stratę w środku pola.

Po straconej bramce do głosu doszedł GKS. Przyjezdni stworzyli kilka okazji do wyrównania. W 100-procentowej sytuacji w bramkarza, zamiast do bramki, trafił Szymon Rękawek. W kolejnej akcji przestrzelił Kacper Kowalski. Po rozegraniu rzutu wolnego w ostatniej chwili strzał Arkadiusza Zalewskiego zatrzymał obrońca Pilicy.

Tuż po przerwie bliski szczęścia był Sebastian Papiernik, któremu w momencie oddawania strzału piłka niefortunnie skozłowała. Nastawieni po zmianie stron na kontry gospodarze wykorzystali w 54. minucie błąd krycia przy rzucie rożnym. Z bliskiej odległości Bartosz Zawadzki posłał piłkę głową do bramki po dośrodkowani z narożnika boiska.

- Zasłużyliśmy w tym meczu przynajmniej na remis. Szkoda, że w kluczowych momentach, kiedy powinniśmy strzelić gola, tego nie robiliśmy ? skomentował piątą porażkę w sezonie trener Wilgi Damian Milewski.

W niedzielę GKS zagra kolejny mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem Wilgi wicelider Radomiak II Radom. 16 listopada w Garwolinie zakończeniem rundy jesiennej meczem z Józefovią Józefów.

Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin 2:0 (1:0)
Wilga: Gandarela, A. Zalewski, Karol Zawadka, Gac, Talar, D. Papiernik (60` Alot), Sitarek, Rękawek, Kowalski (75` Pyra), S. Papiernik, Paszkowski.