Reprezentanci Polski trenowali dzieci z gminy Garwolin

Opublikowano: 31 październik 2019, 18:34 Kategoria Sport
siatkówkamichałówkagmina garwolin

W Szkole Podstawowej w Michałówce odbyła się wyjątkowa lekcja. Do gminy Garwolin przyjechali Joanna Kaczor i Łukasz Kadziewicz, aby promować projekt „Akademia Siatkówki”.

Uczniowie trenowali pod czujnym okiem byłych reprezentantów kraju w siatkówce Joanny Kaczor i Łukasza Kadziewicza. Sportowcy opowiadali o swoich pierwszych krokach w tej dyscyplinie. Podkreślali również, że pochodzenie nie determinuje naszej przyszłości. Joanna Kaczor pochodzi z dużego miasta, ale Łukasz Kadziewicz z małej miejscowości. Obydwoje, wytrwale dążąc do celu, zrobili międzynarodową karierę. Trenerzy zwracali też uwagę uczniów na rolę i wartość edukacji w życiu każdego człowieka. Zachęcali do godzenia treningów z nauką, by w przyszłości nie być zmuszonym do nadrabiania braków.

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk powiedział, że już drugi rok w szkołach z terenu gminy Garwolin z powodzeniem realizowane są treningi siatkówki. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Lekcja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce z pewnością zachęci kolejnych młodych ludzi. Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży zachęcająca do aktywnego spędzania wolnego czasu.

UG Garwolin, opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież