Daria Paśnicka druga w III Półmaratonie Lubelskim

Opublikowano: 28 październik 2019, 15:18 Kategoria Sport
lublindaria paśnickalekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dużym sukcesem Darii Paśnickiej, która zwyciężyła w VIII cyklu biegów Grand Prix Garwolina, zakończył się start w III Lotto Półmaratonie Lubelskim, który odbył się 27 października.

Organizatorem biegu, w ramach którego  prowadzono również punktację Grand Prix Lublina w biegach długich, była Lubelska Fundacja Rozwoju Sportu. Podopieczna trenera Stanisława Buszty spisała się znakomicie, gdyż w doborowej stawce najlepszych biegaczek wywodzących się nie tylko z województwa lubelskiego, zajęła na dystansie 21 km 97.5 m, doskonałe, drugie miejsce, a uzyskany czas 1 godz. 30 minut i 8 sekund to norma na III klasę sportową oraz rekord życiowy pobity  aż o 1 minutę i 39 sekund.

Start i meta biegu, usytuowane były na tartanowym stadionie Startu Lublin, a trasa, na której było kilka podbiegów, prowadziła m.in. ulicami Starego Miasta. Zwyciężyła  Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik, która wyprzedziła Darię o 33 sekundy. W kategorii mężczyzn I miejsce przypadło Adrejowi Starzińskiemu z Ukrainy, który czasem - 1 godzina, 9 minut i 44 sekundy, ustanowił nowy rekord trasy.