Znów padł biegowy rekord! VIII edycja GPZG zakończona

Opublikowano: 17 październik 2019, 11:49 Kategoria Sport
GPZGCSiKTruchtacz.plbieganie

Ponad 200 osób wzięło udział w tegorocznym cyklu biegowym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Po raz kolejny został pobity rekord. Impreza niewątpliwie rozbiegała Garwolin w każdym pokoleniu. Na starcie imprezy zameldowało się w sumie ponad 160 młodych i bardzo młodych amatorów bieganie.

13 października odbył się czwarty i zarazem finałowy bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który już od 8 lat organizują Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Rekord frekwencji po raz kolejny został pobity. W całym cyklu wzięło udział 229 osób, w tym 67 zawodników powyżej 16. roku życia i 162 dzieci. Na startach meldowali się zarówno seniorzy, jak i przedszkolaki, co jest dowodem na to, że bieganie także łączy pokolenia.

Pierwszy bieg odbył się w kwietniu, kolejne w maju i we wrześniu. W czwartych, październikowych zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników. W kategorii najmłodszych (D1K i D1M) pierwsze miejsce zajęli Zuzanna Turek i Karol Borkowski. Natalia Ślińska i Bartosz Głowala zwyciężyli w kategorii starszych dzieci (D2K i D2M), a wśród najstarszych (kolejno kategorie D3K, D3M, D4K, D4M) pierwsze miejsce zajęli Gabriela Michalec, Szymon Kołnierzak, Aleksandra Borkowska i Jacek Febert.

W kategorii osób powyżej 16. roku życia wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Adam Makulec, a wśród kobiet zwyciężyła Daria Paśnicka. Spośród najstarszych uczestników zawodów (kategoria K50+ i M50+) na najwyższym stopniu podium stanęli Hanna Wiśnicka i Sławomir Zadrożny.

Klasyfikacja generalna

Uczestnicy co najmniej trzech biegów byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W kategorii najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Turek, drugie ? Amelka Lipińska, a trzecie Hanna Hiszpańska. Wśród chłopców najszybszy okazał się Karol Borkowski, zaraz za nim uplasował się Michał Robakowski, a trzeci był Jakub Oleksiak. W kategorii starszych dzieci wygrały ex aequo Natalia Ślińska i Maja Kozłowska. Druga była Aleksandra Ślińska, a trzecia ? Marta Kozłowska. Wśród chłopców w tej kategorii najszybszy był Bartosz Głowala. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Mateusz Kołnierzak i Konrad Sowa. W kolejnej kategorii wiekowej na najwyższym miejscu na podium stanęły Agata Świesiulska i Łucja Paziewska. Drugie miejsce wywalczyła Izabela Mikulska, a trzecie Julia Miętkowska. Najszybszym chłopcem w tej kategorii był Szymon Kołnierzak. Zaraz za nim uplasowali się Hubert Śliński (II miejsce) i Szymon Borkowski (III miejsce). W kategorii najstarszych dziewcząt najszybsza była Aleksandra Kania, drugie miejsce wybiegała Alicja Świesiulska, a na trzecie ? Rozalia Winek. Wśród najstarszych chłopców pierwsze miejsce wywalczył Stanisław Szałas, drugie ? Michał Głowala, a na trzecim uplasował się Bartosz Kalinowski.

W kategorii dorosłych, czyli osób powyżej 16. roku życia, pierwszą nagrodę w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Daria Paśnicka. Drugim miejscem może się pochwalić Iwona Oleksiak, trzecim ? Agata Zboina. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Maciej Konieczny, drugie miejsce zajął Bartek Garnek, a trzecie ? Jacek Górzkowski.

Kolejna kategoria wiekowa w klasyfikacji generalnej to osoby powyżej 50. roku życia. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła jedyna sklasyfikowana zawodniczka ? Hanna Wiśnicka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Andrzej Kozłowski, drugie miejsce zajął Krzysztof Majek, a trzecie - Andrzej Szałas.