Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo]

Opublikowano: 12 październik 2019, 20:27 Kategoria Sport

Choć styl nie był powalający, liczą się trzy punkty. Wilga Garwolin pokonała ostatnią w tabeli Unię Warszawa 3:0 (1:0) w meczu 10. kolejki IV ligi.

W kadrze Wilgi zabrakło dzisiaj kontuzjowanych Sebastiana Papiernika i Huberta Świdra. Początek gry to kilka strat w wykonaniu gospodarzy. Po jednej z nich, oko w oko z Axelem Gandarelą stanął Kamil Izdebski. Wychodzący z bramki argentyński goalkeeper obronił płaski strzał napastnika ze stolicy.

Gra Wilgi nie zachwycała, ale i przeciwnicy nie postawili wysoko poprzeczki. Miejscowi objęli prowadzenie w 21. minucie. Piłkę z rzutu rożnego wrzucał Robert Kwiatkowski. Strzał Piotra Talara odbił się od poprzeczki. Najwięcej przytomności w polu karnym wykazał Bartłomiej Sitarek, który ?szczupakiem? trafił do pustej bramki. Tuż przed przerwą powinno być 2:0, ale Tomasz Paszkowski fatalnie spudłował mając przed sobą jedynie bramkarza gości.

Po zmianie stron Wilga szybko stworzyła sobie okazje do podwyższenia wyniku. W 50. minucie ponownie przestrzelił Paszkowski. Cztery minuty później strzał Przemysława Alota obronił Michał Bigajski, który przytomnie sparował także dobitkę Paszkowskiego.

W środkowej części drugiej połowy goście groźnie kontrowali. Bliski wykończenia jednej z takich akcji był Izdebski. Kolejne bramki dla Wilgi padły w końcówce. Gol na 2:0 to zasługa rezerwowych. Poul Boroski przedarł się prawą stroną i wyłożył na piąty metr piłkę do Dominika Zabiegałowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak posłać futbolówkę do bramki. Równo po upływie regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Filip Gac, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Kwiatkowskiego. Rosłego stopera Wilgi nie upilnowali defensorzy z Warszawy.

- Odpowiedzieliśmy dzisiaj w meczu z Unią na porażkę z Błonianką (0:5 ? przyp. red). Cieszy zwycięstwo i trzy punkty. Nie ukrywam, że mieliśmy w drugiej połowie pewne problemy. Przy wyniku 1:0, Unia stworzyła kilka okazji do wyrównania. Dobrze, że strzeliliśmy bramkę na 2:0, co tak naprawdę zamknęło mecz ? skomentował trener Wilgi Damian Milewski.

W następnej kolejce GKS zmierzy się na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów, która dzisiaj niespodziewanie zremisowała z Pilicą Białobrzegi 2:2.

Wilga Garwolin ? Unia Warszawa 3:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Sitarek 21`, Dominik Zabiegałowski 80` (as. Poul Boroski), Filip Gac 90` (as. Robert Kwiatkowski)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Gac, Karol Zawadka, Talar (63` Zabiegałowski), D. Papiernik (83` Pyra), Rękawek (87` K. Zalewski), Sitarek, Kowalski, Alot (66` Boroski), Paszkowski (85` Sobieszek).