Złota sportowa jesień młodzików Wilgi

Opublikowano: 02 październik 2019, 09:17 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Młodzicy Wilgi nie zwalniają  tempa. Po doskonałych występach w Olecku, Ciechanowie i Siedlcach, przyszedł start w zawodach „ Szukamy Olimpijczyków”, które odbyły się w Radomiu, gdzie pojawili się reprezentanci z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Niestety pogoda  nie pozwoliła na uzyskiwanie dobrych wyników, liczyły się zatem trzy pierwsze miejsca, które nagradzane były czekoladowymi pralinami. Tych ostatnich podopieczni trenera Stanisława Buszty przywieźli z Radomia aż dziewięć, były zatem powody do zadowolenia.

Złote medale zdobyli: Olga Świesiulska – 600m, Adam Skoczylas – pchnięcie kulą, Szymon Głaszczka – skok w dal, Wiktor Sikora – skok wzwyż.  Drugie miejsca przypadły:  Ewelinie Kucharskiej - skok w dal, Mai Przybysz – rzut oszczepem, Jackowi Febertowi – 600m. Na trzecim miejscu swoje starty ukończyli – Wiktor Sikora – pchnięcie kulą i Szymon Głaszczka – skok w dal.

Warto dodać  że wysokie, czwarte miejsce, zajęła w biegu na 600m Aleksandra Borkowska,  z czasem nowego rekordu życiowego – 1.46.25s.