Szymon Głaszczka w ścisłym finale Mistrzostw Polski Młodzików

Opublikowano: 26 wrzesień 2019, 08:31 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików  U-16 w Lekkiej Atletyce. Polski Związek  powołał na tę imprezę po 20 najlepszych zawodników z rankingu, w tym troje lekkoatletów Wilgi Garwolin.

Bardzo dobrze spisał się 14-latek z Woli Rębkowskiej, Szymon Głaszczka, który w skoku w dal  uzyskał  6.19cm (rekord życiowy) i awansował  do czołowej ósemki mistrzostw. - Szymek miał taki sam wynik jak o rok starszy Jan Rogala z Wrocławia, ale zadecydował drugi najlepszy skok,  w którym lepszy okazał się rywal i ostatecznie mój podopieczny został sklasyfikowany na VII pozycji. Należy dodać, że nasz skoczek był najlepszy w roczniku 2005, co daje dużą nadzieję, na dobre miejsce w przyszłym roku – komentuje Stanisław Buszta.

Pozostali zawodnicy – również 14-latkowie, spisali się na miarę swoich możliwości. Maja Przybysz – SP w Maciejowicach została sklasyfikowana w rzucie oszczepem – 29.30m na XV miejscu, a Wiktor Sikora – SP w Rębkowie, w rzucie dyskiem – 39.30m na XVIII pozycji. Warto podkreślić doskonałą organizację zawodów.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież