13 medali w Mistrzostwach Mazowsza U-16

Opublikowano: 16 wrzesień 2019, 06:44 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Ciechanowie odbyły się 14 września, organizowane przez WMOZLA, Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Licząca 11 osób ekipa Wilgi, powróciła z zawodów z 13 medalami oraz 12 rekordami życiowymi.

Dorobek medalowy otworzyła płotkarka Ewelina Kucharska, która przybiegła wprawdzie na trzeciej pozycji, ale prowadząc z dużą przewagą  bieg na 80m ppł, przewróciła się na ostatnim płotku i w sobie tylko znany sposób poderwała się z tartanu i zdobyła jeszcze upragniony medal. Swoim wyczynem zjednała sobie uznanie kibiców i spikera zawodów, za co podczas dekoracji otrzymała ogromne brawa. W kilka chwil później dołożyła kolejne podium, tym razem za trzecie miejsce w rzucie oszczepem ? 30.60cm (r. życiowy).

Bardzo dobrze spisali się też pozostali kolejni  podopieczni trenera Buszty. Bieg na 2000m z dobrym wynikiem 7.11.77s (rekord powiatu 14-latek) wygrała Aleksandra Borkowska. Po 2 krążki zdobyły: Olga Świesiulska na dystansie 600m ? 1.4321s ? srebrny medal   oraz na 300m ? 43,72s ? medal brązowy ? ponadto  Maja Przybysz ? II m. w rzucie oszczepem ? 31.16m (r. życiowy) i III m. w pchnięciu kulą ? 8.49 m. Podobnie wypadli chłopcy; Wiktor Sikora - 14 latek, dekorowany dwukrotnie srebrnymi medalami -  za skok wzwyż ? 164cm (r. życiowy pobity aż o 8 cm) i za rzut dyskiem 44.29m (tu r. życiowy  poprawiony o ponad 2 m). Niewiele gorzej wypadł o rok starszy Adam Skoczylas ? zdobywca drugiego miejsca w pchnięcie kulą ? 11. 12m i trzeciego w dysku, z wynikiem nowej życiówki ? 41.86m.

- Pod koniec zawodów srebro wywalczył w biegu na 2000m Michał Głowala, a bardzo dobry start lekkoatletów Wilgi zakończyła na trzecim miejscu sztafeta 4x100 m chłopców w składzie:  Michał Głowala, Wiktor Sikora, Dawid Mianowski i Stanisław Szałas.? Miejsca tuż za podium, ale   z rekordami życiowymi,  przypadło Ewelinie Kucharskiej 200m ppł ? 34.02s, Julii Sikora ? dysk ? 26.33m, Jackowi Febertowi -600m ? 1.33.76s i Stanisławowi Szałasowi ? 300m ? 39.77s - dodaje trener Buszta.