Doskonały start młodzików Wilgi w Olecku

Opublikowano: 11 wrzesień 2019, 20:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W oddalonym o 300km, pięknie położonym Olecku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (14-15 lat) w Lekkiej Atletyce. W imprezie wzięło udział ponad 600 zawodników z  klubów wywodzących się z województwa Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskietgo, którzy walczyli o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Punktacją objętych było 11 miejsc i miło nam donieść, że wszyscy lekkoatleci Wilgi zapunktowali. Najwyższe miejsce zajął 14-letni Szymon Głaszczka w skoku w dal, który ustanowił nowy rekord powiatu młodzików wynikiem 6.16cm, czym wywalczył  II miejsce i srebrny medal.

- Szymek zajmuje aktualnie 10. miejscu w rankingu krajowym, co daje mu awans  Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się 22 września w Tarnowie. Warto dodać że  w roczniku 2005, wynik ten plasuje go na I miejscu w Polsce! - komentuje trener naszego skoczka Stanisław Buszta.

Niewiele gorzej spisali się również 14-latkowie – Maja Przybysz – III miejsce w konkursie rzutu oszczepem – 30.79m (rek. życ.) oraz Wiktor Sikora - rzut dyskiem. Zdobył on nie tylko brązowy medal – 42.13m, ale uzyskał też  III klasę sportową. Grono brązowych medalistów uzupełnia miotacz  Adam Skoczylas, który pchnął kulą 11.33m i szczęśliwie o 1 cm wyprzedził zawodnika z Lubawy.

Ponadto punktowali: Ewelina Kucharska – 80m ppł – 13.16s (nowy rekord powiatu młodziczek), Olga Świesiulska – 600m, Aleksandra Borkowska – 1000m , Julia Sikora - dysk, Michał Głowala 110m ppł, Dawid Mianowski– 110m ppł i skok wzwyż oraz  Jacek Febert i Albert Paśnicki – obaj 1000m.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że w punktacji ogólnej klubów zwyciężył AZS Olsztyn – 38 pkt, przed WLKS Siedlce – 28.5 pkt oraz  Wilgą – 21 pkt. Z kolei w punktacji województw 1. miejsce zdobyło Mazowsze – 291 pkt, przed  Warmińsko-Mazurskim – 116 pkt. Nasz trener jest bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy nie tylko zdobywali medale  i bili rekordy życiowe, ale zajęte III miejsce w ekskluzywnym gronie 48 klubów, uważa za ogromne osiągnięcie sportowe, mając na uwadze nie tylko finanse, warunki treningowe czy dostęp do młodzieży, ale i to że inne kluby zatrudniają po kilku szkoleniowców.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież