Rekordowy  Półmaraton Emilii Mazek

Opublikowano: 03 wrzesień 2019, 09:29 Kategoria Sport
wilga garwolinemilia mazek

Ogromny sportowy sukces odniosła biegaczka Wilgi Garwolin ? Emilia Mazek, która wystartowała w VI Nocnym 4 F Półmaratonie Praskim.

Bieg rozpoczął się zgodnie z tradycją o godzinie 21 i prowadził ulicami Pragi Południe, a organizatorzy zapewnili startującym dobre warunki biegowe, aczkolwiek panująca temperatura nie za bardzo sprzyjała lubiącym chłód długodystansowcom. Nasza rekordzistka rozpoczęła bardzo odważnie, gdyż pierwsze 10 km pokonała w doskonałym tempie ? 37 minut i 26 sekund!

Drugą część pobiegła nieco wolniej, ale łączny czas pól maratonu /21km i 97.5m/ okazał się imponujący, bowiem stopery zanotowały nowy rekord powiatu ? 1.20.13?. W gronie 1800 kobiet podopieczna trenera Buszty zajęła bardzo dobre II miejsce, więc po biegu nie kryła swojego zadowolenia. Dotychczasowy rekord poprawiła o 2? i 15?.

W biegu tym uczestniczyła druga również reprezentantka naszego klubu,  Daria Paśnicka z Łaskarzewa, która  uzyskała bardzo obiecujący wynik ? 31 minut i 47? i ? uwaga ? swój rekord poprawiła  o ponad 10 minut, co zapewniło jej VIII m. w kategorii K-20. Zwyciężyła reprezentantka Polski ? Aleksandra Brzezińska- 1.16.38?.