Historyczny wyczyn lekkoatletów Wilgi w ogólnopolskich igrzyskach LZS

Opublikowano: 02 wrzesień 2019, 14:33 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

WLKS Siedlce ? Iganie Nowe, był w dniach 29-31 sierpnia, organizatorem XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Lekkiej Atletyce młodzików i juniorów młodszych. Ogromny sukces w tej imprezie odnieśli podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy zdobyli w niej 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale, a w ogólnej punktacji klubów zajęli historyczne, II miejsce.

W pokonanym polu zostały  bogate kluby z dużych miast, zatrudniające po kilku trenerów, a szkoleniowiec  Wilgi zbierał zewsząd zasłużone  gratulacje.

W kategorii młodzików złoty medal zdobyła Maja Przybysz w rzucie oszczepem ? 28.28m oraz sztafeta 4x100 chłopców ? czas ? 48.81s w składzie ? Szymon Głaszczka, Jacek Febert ? Wiktor Sikora ? Stanisław Szałas. Na mecie nasi sprinterzy zameldowali się na drugim miejscu, ale okazało się, że zwycięska sztafeta nie była sztafeta klubową, tylko reprezentacją województwa i to naszych chłopców ogłoszono zwycięzcami. Srebrny medal  w skoku w dal,  wynikiem 590cm, zdobył 14-letni Szymon Głaszczka, a brązowy po bardzo wyrównanym biegu na 300m młodziczek, wywalczyła Olga Świesiulska. Na tym dystansie rozegrano  aż 5 serii biegów i doszło do rzadko spotykanej sytuacji, gdyż okazało się, że aż  3 sprinterki  uzyskały ten sam wynik 43.32 s i dopiero analiza wykazała, że Olga pokonała rywali różnicą 2  tysięcznych sekundy? tj ? ok.  2 cm!

Wśród juniorów młodszych srebro przypadło Julii Biernackiej w skoku w dal ? 5.28m, a medal brązowy w skoku wzwyż ? Karolowi Sękulskiemu w skoku wzwyż ? 181cm. Ponadto na wyróżnienie zasłużyła Agata Szaniawska ? IV m w biegu na 1500m i V m  na 3000m oraz Jacek Febert na 1000m i Adam Makulec ? 3000m ? którzy wywalczyli miejsca piąte.

W punktacji drużynowej klubów pierwsze miejsce zajął Agros Zamość (102 pkt), drugie Wilga Garwolin (97,5), trzecie Podlasie Białystok (88 pkt), czwarte WLKS Siedlce (83 pkt). Sklasyfikowano 61 klubów.  W punktacji województw zwyciężyło Mazowsze ? 300,5 pkt, a GKS dołożył prawie 1/3 punktów.

Sekcja lekkoatletyczna Wilgi pragnie podziękować Powiatowemu Zrzeszeniu LZS  w Garwolinie, za pomoc finansową przy wyjeździe na Igrzyska do Siedlec.