Wilga wygrywa w Sulejówku!

Opublikowano: 24 sierpień 2019, 20:39 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Niespodziankę sprawili piłkarze Wilgi Garwolin, którzy pokonali w meczu 3. kolejki IV ligi Victorię Sulejówek 4:3 (2:1). To pierwsze zwycięstwo GKS w sezonie.

Do Sulejówka Wilga jechała osłabiona brakiem podstawowych zawodników Filipa Gaca i Sebastiana Papiernika. W kadrze zabrakło także Dominika Zabiegałowskiego i Przemysława Sobieszka. Do bramki wrócił Axel Gandarela.

Już w 2. minucie Wilga objęła prowadzenie. Paweł Pyra podał do Tomasza Paszkowskiego, który znakomicie wypracował sobie pozycję i mocnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Na cztery minut przed przerwą było już 0:2. Z rzutu wolnego Piotr Talar zagrał prosto na głowę Poula Boroskiego. Gospodarze, jeszcze przed przerwą zdążyli odpowiedzieć golem Bartłomieja Szulima. Bramka padła po rzucie karnym podyktowanym za faul Gandareli.

Po zmianie stron szybko znowu był remis. Wyrównał Kamil Wróbel. Po godzinie gry GKS odpowiedział. Karol Zawadka w kontrze zagrał do Paszkowskiego, który ponownie wygrał pojedynek z obrońcą. Na kwadrans przed końcem Victoria odrobiła straty. Drugie trafienie zaliczył Szulim. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, kolejną zabójczą kontrę wyprowadziła Wilga. Paszkowski zagrał na wolne pole do Świdra. Pierwszy strzał odbił bramkarz z Sulejówka, ale wobec dobitki był bezradny.

Wilga po raz pierwszy w historii IV-ligowych startów wygrała w Sulejówku i zdobyła pierwszy w tym sezonie komplet punktów. – Drużyna zostawiła dzisiaj kawał zdrowia na boisku. Zagraliśmy wzorcowo taktycznie, wykorzystując nasz atut, czyli grę z kontry – skomentował zwycięstwo trener Damian Milewski.

W sobotę Wilga zagra w Garwolinie z beniaminkiem KS Warką.

Victoria Sulejówek – Wilga Garwolin 3:4 (1:2)
Bramki: Tomasz Paszkowski 2` (as. Paweł Pyra), 60` (as. Karol Zawadka), Poul Boroski 41` (as. Piotr Talar), Hubert Świder 90` (as. Tomasz Paszkowski)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik (60` Alot), Kwiatkowski, Karol Zawadka, Pyra, Talar, Świder, Rękawek (80` K. Zalewski), Kowalski, Boroski, Paszkowski.