Ponad 16 tys. zł dla Wilgi Garwolin

Opublikowano: 20 sierpień 2019, 10:45 Kategoria Sport
Wilga Garwolin

Smakuj Garwolin i wspieraj Akademię Piłkarską Wilgi Garwolin - pod takim hasłem odbył się w niedzielę festyn rodzinny na Terenach Rekreacyjncyh "Zarzecze". Na odwiedzających czekało sporo atrakcji, a oni sami, bawiąc się, mogli wspomóc młodych lokalnych piłkarzy. W sumie udało się zebrać ponad 16 tys. zł.

Rodzinne świętowanie z piłkarzami rozpoczęło się mszą święta w garwolińskiej kolegiacie. Po niej zawodnicy klubu GKS Wilga Garwolin, młodzi adepci piłki nożnej, działacze i sympatycy klubowi przeszli w korowodzie na teren wydarzenia. Prowadziła go Orkiestra Dęta OSP Garwolin, a piłkarze dumnie nieśli sztandar klubowy.

 

W inauguracji wydarzenia wzięli udział między innymi patroni honorowi: poseł Grzegorz Woźnika, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska,
burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Wszyscy podkreślali, jak ważny jest klub Wilgi Garwolin na mapie zarówno miasta i powiatu, życząc sukcesów piłkarzom
i udanej zabawy.

- Bądźmy ze sobą, bawmy się, świętujmy. Twórzmy taką rodzinną atmosferę, bo przecież co jest w życiu najważniejsze? Rodzina. A my jesteśmy jako Wilga Garwolin jedną wielką rodziną.
Chłopakom życzę jednej rzeczy: nie bądźcie byle jacy. Jeżeli trenujemy to na maksa. Nie ma bylejakości w Garwolinie. Ani w mieście, ani w powiecie, ani u nas - mówił Waldemar Mrugała, prezes GKS Wilgi Garwolin.

Przez cały dzień na odwiedziających "Zarzecze" czekało mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy sportowe, wesołe miasteczko, konkursy - zawody piłkarskie i Tour de Kapsel, stoisko straży i policji, stoiska gastronomiczne lokalnych firm, a także koncerty muzyki disco polo. Gwiazdą imprezy był zespół Łobuzy.

Najdroższy obiad z prezesem

Wspólnej zabawie towarzyszyła także zbiórka pieniędzy na Akademię Piłkarską Wilgi Garwolin. W sumie udało się zebrać ponad 16 tys. zł. Odwiedzający mogli wrzucać pieniądze do puszek wolontariuszy oraz kupić klubowe gadżety w specjalnie przygotowanej strefie kibica. Tam czekały na kupujących między innymi kubki, bidony i szaliki. Ze sprzedaży gadżetów i zbiórki do puszek udało się uzbierać 6 101 zł.

Swoją hojność pokazali także uczestnicy licytacji. Szayowóz sprzedano za 2 000 zł, piłkę z herbem klubu oraz podpisami zawodników GKS Wilga Garwolin za 1 000 zł, koszulka GKS Wilga Garwolin na sezon 2019/20 z podpisami zawodników za 2 500 zł, herb klubu wyrzeźbiony w drewnie wykonany przez Romana Wachłaczenko za 600 zł. Za największą kwotę - 2 650 zł - poszedł obiad przygotowany przez prezesa klubu Waldemara Mrugałę. Szczęśliwy nabywca i jego rodzina będą mogli skosztować tradycyjnych śląskich dań przygotowanych przez prezesa i podanych w domu zwycięzcy licytacji.

Klubowe konto zasilił także bon ufundowany przez Burmistrza Miasta Garwolina Marzenę Świeczak w wysokości 1 300 zł

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież