Nietypowa akcja marketingowa bukmachera Fortuna

Opublikowano: 19 sierpień 2019, 13:22 Kategoria Sport

Fortuna spada z nieba. Bukmacher Fortuna rozdaje koszulki przy użyciu dronów. To kolejna ciekawa akcja bukmachera.

W połowie lipca Legia Warszawa zaprezentowała nowe koszulki, w których drużyna występuje w tym sezonie. W centralnym ich miejscu widnieje logo sponsora głównego stołecznej drużyny, czyli bukmachera Fortuna. Firma postanowiła wykorzystać tę okazję do celów marketingowych i w nietypowy sposób obdarowała koszulkami „symbolicznych mieszkańców Warszawy”.

 

Mężczyzna uprawiający poranny jogging w jednym ze stołecznych parków, para relaksująca się na miejskiej plaży czy kobieta spacerująca po Starym Mieście. To tylko niektóre z osób występujących w filmie reklamowym bukmachera Fortuna (informacje o bukmacherze), które mają symbolizować mieszkańców Warszawy. W kolejnym kadrze widzom ukazują się postaci stojące w korytarzu stadionu stołecznego klubu. Jak się okazuje, są to operatorzy odpowiedzialni za sterowanie dronami. Do urządzeń przyczepione zostały papierowe torby z logo Fortuna z tajemniczą zawartością. Chwila przygotowań i latające urządzenia unoszą się ponad stadion, a następnie lecą w różnych kierunkach miasta. Nagle pakunki umocowane do dronów zostają sprowadzone wprost do wspomnianych wcześniej przechodniów. Obdarowani zastanawiają się co jest w środku, ale już po chwili to wiedzą. Każdy z nich w ten nietypowy sposób otrzymał swój egzemplarz nowej koszulki Legii Warszawa. Na ich twarzach maluje się uśmiech. Radość z prezentu uwieczniana jest na zdjęciach. Pojawia się również charakterystyczny gest elki symbolizujący Legię Warszawa. Tak w skrócie wygląda wyemitowany niedawno spot sponsora klubu, czyli firmy Fortuna. Jest widowiskowo i z pewnością zaskakująco. Spot do obejrzenia na kanale bukmachera Fortuna w portalu Youtube.

Warto wspomnieć, że Legia Warszawa i jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce – Fortuna - współpracują już od 2014 roku. To jedna z najdłużej trwających kooperacji uwzględniająca drużynę występującą w Ekstraklasie i podmiot oferujący zawieranie zakładów wzajemnych. Fortuna w połowie lutego tego roku podpisała z Legią Warszawa nową, trzyletnią umowę. Dzięki niej będzie sponsorem głównym klubu co najmniej do końca sezonu 2021/2022. Co ważne, nowy kontrakt nie jest jedynie przedłużeniem dotychczasowej umowy, ale również oznacza zmianę warunków na korzystniejsze dla klubu ze stolicy. Wartość umowy jest bowiem wyższa od poprzedniej, a dodatkowo zakłada jeszcze bliższą i bardziej partnerską współpracę w zakresie działalności marketingowej. Przedstawiciele obu stron bardzo chwalą sobie wspólne przedsięwzięcie, dlatego zdecydowali się rozszerzyć jego zakres jeszcze przed wygaśnięciem starej umowy.

Zaangażowanie obu partnerów i dobre relacje objawiają się m.in. w nietypowych i odważnych kampaniach reklamowych, jak ta z udziałem dronów rozdających klubowe koszulki. Jednak sami gracze i kibice zapewne nie są zaskoczeni, że podmioty z tej branży decydują się na oryginalne akcje marketingowe. Bukmacherzy regularnie pokazują, że w tej dziedzinie można wychodzić poza utarte schematy i dawać kibicom sporo atrakcji. STS jakiś czas temu umożliwił fanom decydowanie o grafice widniejącej na autokarze Pogoni Szczecin, a kibicom Cracovii Kraków zafundował personalizację klubowych koszulek. Z kolei bukmacher Fortuna zorganizował akcję charytatywną pod nazwą Fortuna Gdy Pełna Trybuna, w której płacił za każdego kibica obecnego na stadionach 1 ligi. Dzięki niej konto Fundacji Dziecięca Fantazja zasiliła spora kwota.

Te przykłady, jak i najnowsza akcja Fortuny pokazują, że bukmacherzy często decydują się na oryginalne akcje marketingowe. A kibice i gracze mogą być pewni, że jeszcze nie raz ich czymś zaskoczą.

Fortuna oraz pozostałe wspomniane w artykule firmy to legalni bukmacherzy – posiadają odpowiednie, wydane w Polsce zezwolenia. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Zakłady bukmacherskie należą do gier mogących powodować uzależnienie i dostępne są dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież