Wilga przegrywa ostatni sparing

Opublikowano: 08 sierpień 2019, 16:15 Kategoria Sport
wilga garwolinjózefovia józefów

Porażką z Józefovią Józefów 2:5 serię sparingów przed nowym sezonem zakończyli piłkarze Wilgi Garwolin. ? To był mecz indywidualnych błędów ? komentuje trener GKS Damian Milewski. Inauguracja ligi w środę.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu optyczną przewagę miała Wilga, ale to rywale szybko wypunktowali GKS i prowadzili 2:0, po dwóch golach z kontry. Odpowiedział Sebastian Papiernik, który wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Józefovią podwyższyła prowadzenie. Wilga odpowiedziała po trafieniu Dominika Zabiegałowskiego, który wykończył składną akcję gości. Z lewej strony asystował  Piotr Talar. Po golu kontaktowym drużyna z Garwolina zmarnowała trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem Józefovii. Pudłowali Sebastian Papiernik (dwukrotnie) oraz Piotr Talar.

Beniaminek IV-ligi w ostatnich minutach strzelił jeszcze dwa gole, co przypieczętowało pierwszą porażkę Wilgi w letnich sparingach. Wcześniej podopieczni Damiana Milewskiego wygrali z Agape Białołęka oraz zremisowali ze Zrywem Sobolew i LKS Chlebnia.

? Pod kątem sparingów przygotowania można ocenić jako dostateczne. Plany pokrzyżował nam wyjazd trenerów na obóz. Tak naprawdę w żadnym sparingu nie zagraliśmy taką kadrą jaką dysponujemy ? ocenia szkoleniowiec Wilgi. ? W aspekcie merytorycznym ? cały czas pracujemy nad nowym ustawieniem, które dostosowane jest do naszych możliwości kadrowych ? dodał.

W sparingu w Józefowie zagrał argentyński stoper, który być może zasili zespół z Garwolina. W 1. kolejce nowego sezonu Wilga w środę zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno.

Józefovia Józefów - Wilga Garwolin 5:2 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Sebastian Papiernik (karny), Dominik Zabiegałowski
Wilga: Wasążnik (46` Gandarela), Kwiatkowski (60` Szwed), Pyra, Karol Zawadka (46` testowany), Talar, S. Papiernik, Sitarek (46` Świder), Rękawek, Kowalski, Alot (46` K. Zalewski), Boroski (46` Zabiegałowski)