Wilga bez porażki w sparingach

Opublikowano: 03 sierpień 2019, 17:22 Kategoria Sport
wilga garwolinlks chlebnia

W trzecim sparingu przed nowym sezonem Wilga Garwolin zremisowała z LKS Chlebnia 3:3. Wcześniej podopieczni Damiana Milewskiego wygrali z Agape Białołęka 5:4 i zanotowali remis ze Zrywem Sobolew 2:2. W środę ostatni mecz kontrolny z Józefovią Józefów. Start ligi za 11 dni.

W pierwszym letnim sparingu GKS pokonał w Warszawie Agape Białołęka 5:4. Bramki przeciwko zespołowi ligi okręgowej, gdzie trenerem był Damian Milewski, strzelali Tomasz Paszkowski, Poul Boroski, Przemysław Alot (2) i Dominik Zabiegałowski.

W drugim testmeczu padł remis. Wilga prowadziła w Sobolewie ze Zrywem 2:0 po trafieniach ze stałych fragmentów gry. Najpierw z wolnego gola strzelił Paszkowski, później z karnego do siatki piłkę posłał Sebastian Papiernik. W drugiej połowie drużyna siedleckiej okręgówki zdołała odrobić straty. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Trzecim rywalem był dzisiaj LKS Chlebnia, występujący w lidze okręgowej. Po niespełna godzinie gry było 3:0 dla IV-ligowca. W pierwszej minucie sędzia niesłusznie odgwizdał rzut karny dla GKS, a jedenastki celowo nie wykorzystał Piotr Talar. W 20. minucie Robert Kwiatkowski zagrał w pole karne do Tomasza Paszkowskiego i było 1:0. Na 10 minut przed przerwą Bartłomiej Sitarek przedłużył głową podanie, do którego w tempo wyszedł Sebastian Papiernik. W 57. minucie w polu karny ponownie dobrze odnalazł się Sebastian Papiernik.

W drugich 45 minutach w Wildze doszło do dziewięciu zmian. Przyniosły to niestety negatywny skutek w postacie indywidualnych błędów, które kończyły się stratami goli. W 65. minucie sytuację sam na sam z Dawidem Wasążnikiem wykorzystał Michał Gwiazda. 10 minut później kontaktowe trafienie zaliczył Konrad Kępka, a na siedem minut przed końcem wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Mateusz Piwko.

- W pierwszej połowie wyglądaliśmy bardzo dobrze. W drugiej dziewięć zmian na boisku i od razu gra się rozsypała, ale to normalne w takich sytuacjach. Bramki straciliśmy po katastrofalnych błędach indywidualnych, które  na tym poziomie nie mają prawa się zdarzyć. Najważniejsze są jednak pozytywy. W grze było widać elementy, które ćwiczymy na treningach - skomentował trener Wilgi Damian Milewski.

Wyklarowały się roszady kadrowe w Wildze. Jedynym definitywnym transferem jest przejście z Orła Unin Bartłomieja Sitarka. Z wypożyczeń do GKS wracają Filip Gac, Dominik Zabiegałowski, Jakub Szwed, Dawid Wasążnik i Maciej Lis. Do końca sezonu z Promnika Łaskarzew wypożyczony został Przemysław Alot, występujący w Wildze od poprzedniego sezonu.

W środę, na tydzień przed starem ligi, formę Wilgi sprawdzi beniaminek IV-ligi Józefovia Józefów. Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 GKS zagra 14 sierpnia w Piasecznie z MKS.

Wilga Garwolin ? LKS Chlebnia 3:3 (2:0)
Bramki: 20` Tomasz Paszkowski, 35`, 57` Sebastian Papiernik ? 65` Michał Gwiazda, 75` Konrad Kępka, 83` Mateusz Piwko
Wilga: Wasążnik, Kwiatkowski (65` testowany), Karol Zawadka (70` Świder), Siejka, Talar (46` D. Papiernik), Sitarek (55` Zabiegałowski), Kacper Kowalski, Świder (55` Rękawek), S. Papiernik (65` Szwed), Alot (60` K. Zalewski), Paszkowski (46` Sobieszek).