Mila Kusocińskiego dla Emilii Mazek

Opublikowano: 02 sierpień 2019, 08:43 Kategoria Sport
emilia mazekwilga garwolinlekkoatletyka

87 lat temu, 31 lipca 1932 roku  w Los Angeles , polski biegacz Janusz Kusociński zdobył w biegu na 10 000m pierwszy w historii, złoty medal olimpijski w kategorii mężczyzn. Z okazji tej rocznicy odbył się, organizowany przez Łazienki Królewskie i New Balance,  bieg na 1 milę Kusocińskiego, a dystans 1932m, nawiązuje do daty pamiętnych  Igrzysk Olimpijskich.

Warszawki, nocny bieg , odbył się w Łazienkach i prowadził pięknymi, parkowymi alejkami w klimatycznej scenerii nocnych łazienek. Pierwsza  tzw. „złota seria” , w której wystąpiła znajdująca się w znakomitej formie, biegaczka Wilgi Garwolin, Emilia Mazek wystartowała o godzinie 21.59.  Nasza zawodniczka narzuciła mocne tempo  i zdecydowanie zwyciężyła w czasie 6 minut i 29 sekund,  z przewagą  13 sekund nad drugą zawodniczką na mecie,  Kingą Redą z Warszawy. Kolejne serie – „srebrna” i „brązowa”, nie przyniosły zmiany rezultatów  i to nasza lekkoatletka cieszyła się z głównej nagrody – vouchera na obuwie biegowe New Balance.

Organizatorzy widząc duże zainteresowanie imprezą, postanowili uczynić ją cykliczną, co znaczy ze Emilka będzie co najmniej przez rok, rekordzistką tego dystansu.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież