Emilka Mazek po zwycięstwo i rekord w Warszawie

Opublikowano: 19 lipiec 2019, 08:15 Kategoria Sport
emilia mazekwilga garwolinlekkoatletyka

W dniach 15 – 26 lipca odbywa się w 10 największych miastach wojewódzkich cykl biegów na dystansie 5 km pod nazwą – „City Trial on Tour”. W Warszawie biegi te z udziałem 350 startujących odbyły się w lesie młocińskim. Najlepszą kobietą była Emilia Mazek

W tej warszawskiej imprezie reprezentantka Wilgi Garwolin Emilia Mazek, podopieczna trenera Stanisława Buszty, prowadziła od startu do mety i zwyciężyła w kategorii kobiet z przewagą aż 48 sekund nad drugą na mecie Martyną Wiśniewską z Warszawy.

- Tuż przed biegiem spadł zimny, ulewny deszcz, więc cała mokra i zmarznięta stanęłam na starcie do tego prowadzącego leśnymi duktami biegu. Miałam zamiar poprawić życiówkę, ale w tych okolicznościach byłam pełna obaw o końcowy wynik. Od startu podyktowałam tempo w granicach 3’34” na 1 km i wtedy nabrałam pewności siebie, a rezultat – 17’56” zupełnie mnie zaskoczył, gdyż poprawiłam swój rekord powiatu aż o 30 sekund. Ponadto nie bez znaczenia jest to, że był to mój dziewiąty start w tym cyklu i dopiero pierwsze zwycięstwo – mówił przemoknięta, ale szczęśliwa, biegaczka z Unina.

mat. pras./oprac. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież