Wilga na OOM w Poznaniu

Opublikowano: 15 lipiec 2019, 06:23 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolinoom
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Z tarczą i w znakomitych nastrojach sportowych, powrócili z finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin.

Impreza w której wzięło udział prawie 1200 sportowców, odbyła się w dniach 10-12 lipca na stadionie ?Golęcin?  w Poznaniu. Ponieważ gospodarzem tegorocznej  OOM jest województwo lubuskie, a początkowy gospodarz  współzawodnictwa lekkoatletów miasto Słubice,  nie miał możliwości przyjęcia tak dużej grupy uczestników, zawody zostały przeniesione właśnie do Poznania.

Mimo licznych przelotnych opadów pierwszego dnia zmagań, pogoda raczej sprzyjała sportowym zmaganiom. Padło wiele doskonałych wyników  i co bardzo cieszy, nasi reprezentanci wypadli na tym tle bardzo dobrze. W łącznej punktacji  województw (punktacją objętych było 20 miejsc, a w każdej konkurencji startowało po 24 osoby) zwyciężyło województwo dolnośląskie 385 pkt, a mazowieckie   z dorobkiem 235 pkt uplasowało się tym razem na VI miejscu. Wśród klubów I miejsce zdobył bydgoski Zawisza ? 113 pkt, najlepsza na Mazowszu Skra Warszawa  ? 29 pkt ? 34 m, a nasza Wilga ? 14 pkt -  została sklasyfikowana wśród 218  klubów  na 76 miejscu  (wśród klubów mazowieckich ? 6 miejsce).

Oto jak wypadli poszczególni reprezentanci Wilgi:

Julia Biernacka ? trójskok ? 11.70cm ? rekord powiatu ? III klasa sportowa ? zajęła  V miejsce i zdobyła  5 pkt  do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Czwarte miejsce Julka przegrała różnicą 1 cm ? a do srebrnego medalu zabrakło tylko 15 cm. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo dramatyczny, gdyż   dwie główne faworytki   dopiero w  trzeciej próbie uzyskały awans do finałów, a prowadzenie zmieniało się niemal po każdym skoku. Warto dodać, że   w ubiegłym roku brązowy medal dawał skok na odległość 11.35 cm.

Agata Szaniawska ? uczestniczyła w trudnym  biegu na dystansie 3000 m i uzyskała czas  11.08.79 s ? co dało XIII miejsce i 3 pkt do współzawodnictwa sportowego.  Na starcie panował ogromny tłok, gdyż organizatorzy postanowili puścić  bieg z udziałem aż 24 zawodniczek. Agata zakwalifikowała się na OOM z 15 wynikiem, więc występ należy ocenić za udany.

Marcel Paciorek ? 10-bój ? 5174 pkt.  wywalczył w dwudniowych zmaganiach IX miejsce i 4 pkt do współzawodnictwa. Marcel poprawił rekord życiowy aż o 452 pkt. W poszczególnych konkurencjach uzyskał: pierwszy dzień 100m ? 12.55s, skok w dal ? 5.80m, kula ? 11.85m, skok wzwyż 176cm , 400m ? 57.46s. Drugi dzień ? 110m ppł ? 17.86s, dysk ? 31.28m, tyczka 2.90m, oszczep ? 39.02m i 1500m 4.53.12s. W tym biegu zajął  II miejsce. Zgodnie z tradycją, po zakończonym wieloboju wszyscy startujący wykąpali się   w przeszkodowym rowie z wodą, a następnie przetruchtali na bosaka dookoła stadionu.  Warto dodać, że po raz pierwszy w historii, 16 zawodników ustanowiło w tej konkurencji nowe rekordy życiowe.

Karol Sękulski, który pojechał na OOM z 25 wynikiem, nie był zaliczany do faworytów.  Wysokość 175 cm pokonał wprawdzie w trzeciej próbie, ale skoncentrował się i  180 cm skoczył za pierwszym razem.  Dało mu to  niespodziewanie,  XVII miejsce  w konkursie i tym samym zdobył 2 punkty                          dla barw klubu.

- Agata Szaniawska i Marcel Paciorek są pierwszy rok w kategorii U-18 i bardzo liczę, mając na uwadze ich ogromne zaangażowanie, że w roku przyszłym mogą sprawić jakąś  miłą niespodziankę ? dodaje usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta.