Mocne zakończenie sezonu Delfina na MP 16-latków

Opublikowano: 14 lipiec 2019, 17:28 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

383 zawodników z 119 klubów, w dniach 10-12 lipca, brało udział w Mistrzostwach Polski 16 latków w pływaniu, które odbyły się na pływalni olimpijskiej Aqua w Lublinie. Na tych zawodach nie zabrakło dwójki zawodników UKS Delfin Garwolin. Byli to: Jakub Sitnik oraz Alicja Więckowska.

Zawody bardzo udanie rozpoczął Kuba, który to w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym poprawił swoją „życiówkę” o 9 setnych sekundy. Następnie przyszedł czas na rywalizację 200 m stylem dowolnym gdzie jak zawsze każdą konkurencję rozpoczynają dziewczęta, w której to Ala dopływając w czasie 2:18:78 została sklasyfikowana na bardzo wysokim 28. miejscu z stratą tylko sekundy do miejsca premiowanego w finale B. Po Alicji w tej samej konkurencji rywalizował Jakub, który poprawił swój rekord życiowy o ponad sekundę. Na sam koniec pierwszego dnia zawodów startowała jeszcze Ala, która w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym ustanowiła swoją „życiówkę”.

Drugi dzień zawodów rozpoczął się od rywalizacji na dystansach sprinterskich (50 m) stylem motylkowym i grzbietowym, w których to startując Kuba ustanowił swoje nowe ,, życiówki ”, a wynik uzyskany przez niego w grzbiecie jest nowym rekordem powiatu garwolińskiego w kategorii seniorów i wynosi teraz 31:83.

Po sprintach przyszedł czas na rywalizację 400m stylem dowolnym, w którym to startowała Alicja, a wynik uzyskany przez Nią to 4:52:61, gdzie do Finału B zabrakło jej zaledwie 1,5 sekundy.

Ostatni dzień zawodów tradycyjnie rozpoczął Jakub, który w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym poprawił swój rekordy życiowy o 3 sekundy. Następnie do rywalizacji na 100 m stylem grzbietem przystąpiła Alicja, która poprawiła swoje „życie” o ponad 2 sekundy. Wszystkie starty Alicji są  od tych zawodów seniorskimi rekordami powiatu garwolińskiego w kategorii seniorek.

- Zawody uznajemy za bardzo udane, szczególne słowa uznania dla moich podopiecznych, którzy przez ostatnie 3 tygodnie trenowali codziennie a Ala nawet 2 razy dziennie. Myślę że uzyskane przez Nią miejsca są dowodem na to jaki w ostatnich latach zrobiliśmy postęp. Tymi zawodami zakończyliśmy sezon, który uważam za bardzo udany. Przed Nami wakacje, czas odpoczynku od pływalni i od siebie. Na koniec chciałem jeszcze Alicji i Jakubowi podziękować za czas poświęcony w wakacje na przygotowania do tych zawodów oraz pogratulować im wyników – komentuje trener Delfina Wojciech Mianowski.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież