Triathlon Garwoliński: z naszych najlepszy Biernacki

Opublikowano: 01 lipiec 2019, 09:10 Kategoria Sport
triathlon

Ponad 100 osób, w tym 15 reprezentantów z powiatu garwolińskiego, wzięło udział w VI Triathlonie Garwolińskim. Najlepszy „z naszych” był Łukasz Biernacki, który zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najpierw śmiałkowie przepłynęli 750 metrów, następnie przejechali 20 km na rowerze i przebiegli 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdowały się w Parku Wodnym “Mamut” w Rębkowie. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się drogami serwisowymi przy obwodnicy.

Oprócz kategorii open kobiet i mężczyzn, zawodnicy rywalizowali także w kategoriach wiekowych, a mieszkańcy powiatu garwolińskiego – w klasyfikacji powiatowej. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki.

Na podium w kategorii mężczyzn stanęli: Piotr Saniewa z Triathlon Lublin Team, który na ukończenie zawodów potrzebował dokładnie 1 godziny 2 minut i 38 sekund (I miejsce), Maciej Ceberak (II miejsce) oraz ubiegłoroczny zwycięzca Michał Lech (III miejsce).

Wśród kobiet I miejsce wywalczyła Ewa Minda, II – Eliza Pitura, a III – Kamila Przepieść. W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego I miejsce zajął Łukasz Biernacki z Victus Rębków, II miejsce – Michał Łubian, a III – Sebastian Szyszka z Truchtacz.pl.

Wystartowała także jedna kobieta z naszego powiatu – Beata Czajka. Organizatorzy postanowili w tym roku przyznać także statuetkę zawodnikowi, który brał udział we wszystkich edycjach zawodów – trafiła ona do Olafa Wodera z Truchtacz.pl

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Park Wodny „Mamut”, Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” i Stowarzyszenie „Truchtacz.pl”.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież