Wilga w liczbach. Najlepszy Piotr Talar

Opublikowano: 26 czerwiec 2019, 11:31 Kategoria Sport
wilga garwolin

To był najtrudniejszy sezon na boiskach IV ligi dla Wilgi Garwolin. Słaba frekwencja na treningach, kontuzje, urazy sprawiły, że losy utrzymania ważyły się do ostatniej kolejki. Tradycyjnie przedstawiamy podsumowanie sezonu w liczbach.

GKS w 30 spotkaniach zdobył 37 punktów (przed rokiem 31), na składało się 11 zwycięstw, 15 porażek i 4 remisy. Dało to na koniec sezonu 10. miejsce w gronie 16 zespołów (rok wcześniej 12.). Słabo Wilga wypadła wiosną, kiedy w 14 spotkaniach zdobyła zaledwie 14 oczek. Nie pobiła niechlubnego rekord sprzed sezonu, kiedy bilans wiosny to 10 punktów w 15 meczach.

Tabela końcowa sezonu 2018/2019

wilga1819 all

Tabela rundy wiosennej sezonu 2018/2019

wilga1819 wiosna

Niemal „tradycyjnie” problemem Wilgi były kontuzje i braki kadrowe. Z gry wypadli na większość sezonu Kamil Zawadka, Łukasz Puciłowski, Patryk Kisiel, Arkadiusz Zalewski.

GKS stracił w 30 spotkaniach aż 56 bramek. Trenerzy Sergiusz Wiechowski i Damian Milewski korzystali z usług dwóch goalkeeperów. W 22 grach między słupkami stał Axel Gandarela. Argentyńczyk dobrze wkomponował się w zespół i, poza wyjazdowym meczem w Piasecznie, był mocnym punktem zespołu. Trzykrotnie zachował czyste konto. W rundzie jesiennej osiem meczów rozegrał Daniel Fic.

Ofensywnie Wilga zaprezentowała się przyzwoicie. Średnia goli na spotkanie wyniosła 1,6. Łącznie GKS strzelił 49 bramek. Udział przy 20 trafieniach miał Piotr Talar, zdobywca 11 goli oraz 9 asyst (najlepszy wynik w zespole). 5 podań otwierających drogę do bramki zapisał na swoim koncie Arkadiusz Zalewski, a 4 Robert Kwiatkowski. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wilgi był Tomasz Paszkowski – autor 13 trafień. Sezon z 4 golami zakończyli Paweł Pyra i Sebastian Papiernik. Dwa gole w trzech meczach to wynik Argentyńczyka Paula Boroskiego. Załatwianie formalności spowodowało, że piłkarz z Ameryki Południowej mógł wystąpić w lidze dopiero w ostatnich trzech kolejkach.

We wszystkich 30 spotkaniach, od pierwszego gwizdka, na placu gry pojawił się Kacper Kozikowski. Jeden mecz pauzował Tomasz Paszkowski, a po dwa Karol Zawadka, Piotr Talar i Damian Papiernik.

Do nowego sezonu podopieczni Damiana Milewskiego zaczną przygotowywać się 15 lipca.

Podsumowanie występów zawodników Wilgi w sezonie 2018/2019 w infografice poniżej

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież