Emilia Mazek na fali. Rekord powiatu pobity!

Opublikowano: 24 czerwiec 2019, 18:20 Kategoria Sport
emilia mazekwilga garwolinlekkoatletyka

W Konstancinie Jeziornej, odbył się V Bieg Konstanciński -  Festiwal Biegowy  – poświęcony byłemu prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiemu – Piotrowi  Nurowskiemu, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów  uczestniczyło  600 biegaczy, w tym nasza  rekordzistka Emilia Mazek. Mimo upału i krętej trasy biegaczka Wilgi Garwolin pobiła, już po raz drugi w tym udanym dla niej sezonie, rekord powiatu z wynikiem 37’ i 35”. Dało to jej IV miejsce wśród kobiet, a trzy pierwsze pozycje zajęły biegające niemal zawodowo reprezentantki Ukrainy.

W tym samym dniu na stadionie AWF w Warszawie, odbyła się kolejna edycja Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej, w której w 4-osobowym składzie, wzięli udział  młodzi lekkoatleci Wilgi. Dwa rekordy życiowe ustanowiła debiutująca w barwach  klubu, 14-letnia Maja Przybysz ze Szkoły Podstawowej w Maciejowicach, która uzyskała w pchnięciu kulą 9.31cm oraz w rzucie oszczepem – 28m 64cm /oba wyniki wartości V klasy sportowej/.

Również dwie „życiówki” poprawił, przygotowujący sire do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu, wieloboista Marcel Paciorek. Najpierw pchnął kulą o wadze 5 kg – 12.14m, a następnie pokonał w  skoku  o tyczce wysokość 3,00 m. Marcel startował jeszcze w skoku wzwyż gdzie uzyskał wartościowy wynik – 175cm.

O miłą niespodziankę postarał się czternastolatek Szymon Głaszczka, który zajął I m w skoku w dal młodzików i wynikiem 5m 90cm ustanowił nowy rekord powiatu w tej kategorii wiekowej. Na koniec zawodów Adam Makulec wystartował w biegu na 3000 m , gdzie uzyskał dobry rezultat  9.45.38s, co jest również jego rekordem życiowym.

mat. pras.

fot. E. Mazek

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież