Pracowity weekend lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 21 czerwiec 2019, 08:24 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Starty, rekordy i zwycięstwa towarzyszyły w ostatnim tygodniu lekkoatletom Wilgi Garwolin.

Na stadionie AWF w Warszawie, odbyły się w dniach 15-16 czerwca, Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów  i Juniorów młodszych, w których podopieczni trenera Buszty zdobyli 2 złote, 4 srebrne i 1 medal brązowy.  Zwycięstwa w swoich kategoriach odniosły ? Julia Biernacka w trójskoku ? 11.36 m ? rekord powiatu oraz Agata Szaniawska w biegu na 3000 m wynikiem 10.58.26s  - rek. życiowy.

- Agata była pewną faworytką do zwycięstwa w biegu rodzinnym na 2 km w imprezie ?Avon ? kontra przemoc?, jednak wybrała zawody w Warszawie, by uzyskać wynik dający jej start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, za co należą się jej słowa uznania - docenia Agatę trener Buszta, który na zawody do Warszawy dojechał bezpośrednio po dekoracji biegów w Garwolinie.

Medale srebrne zdobyli: Karolina Kucharska ? 3000m ? 12.29.48s, Karol Sękulski ? wzwyż ? 165cm, Marcel Paciorek wieloboista, ? rzut oszczepem ? 42.77m i skok w dal ? 5.43m ? rekordy życiowe. Medal brązowy wywalczył w skoku wzwyż Karol Lis ? 155cm.

Poza punktacją wystartowali również młodzicy z Garwolina, a najlepsze wyniki osiągnęli: Ewelina Kucharska, która w biegu na 80m ppł ustanowiła wynikiem 13.50s nowy rekord powiatu, Olga Świesiulska na 400m ? z obiecującym wynikiem ? 62.14s oraz na tym samym dystansie Stanisław Szałas ? 55.28s

W tym samym dniu odbyły się w Garwolinie biegi ?AVONU?, w których  16 biegaczy ?Wilgi? zdobyło miejsca na podium, a zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli ? Emilia Mazek 10km  ? kat. powiat, Aleksandra Borkowska ? 2 km ? kat. open, Natalia Przybysz 2km ? kat. szkoły średnie, Zuzanna Zalewska 2 km ? kat. szkoły podstawowe, Mateusz Kondej ? 2 km ? open czas 4? 45? rekord trasy, Adam Makulec 2 km ? kat. gimnazja, oraz Bartosz Głowala  ? 2 km ? kat. klasy 1-3 szkoły podstawowe.

Nasz najlepszy obecnie biegacz, Robert Głowala, zdecydował się w tym czasie, na start w Memoriale Janusza Kusocińkiego w Chorzowie, gdzie w biegu na 3000m bronił trofeum sprzed roku. Robert tym razem zajął miejsce trzecie ? czas 8.19.00.