Team Szrajner wygrywa I Triatlon Dzieci i Młodzieży

Opublikowano: 15 czerwiec 2019, 13:30 Kategoria Sport
triatlonmamutgmina garwolinaqua life

Sześć zespołów wzięło udział w I Triatlonie Dzieci i Młodzieży, który dzisiaj został rozegrany w Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin).

To kolejna inicjatywa Fundacji Aqua Life, która mogła się odbyć, dzięki grantowi programu ?Herosi Polskiej Przedsiębiorczości?. ? Jesteście już mastersami, bo stawiliście się w taką pogodę na starcie ? podkreślał, podczas odprawy technicznej, jeden z organizatorów zawodów Michał Łubian.

Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło sześć trzyosobowych drużyn. Na pierwszych śmiałków czekał kilometrowy bieg. Kolejna osoba z zespołu miała do przejechania rowerem pięć kilometrów. Ostatnią konkurencją było przepłynięcie 250 metrów. Sygnał do startu uczestnikom dał starosta powiatu Mirosław Walicki, który wręczał także dyplomy, medale i puchary najlepszym.

I Triatlon Dzieci i Młodzieży wygrał Team Szrajner z Warszawy (łączny czas 17:27), co było też jedynym rezultatem z kategorii L3 (suma lat drużyny powyżej 46). W kategorii L2 (suma lat między 40-45) najlepszy czas uzyskała drużyna Stowarzyszenia Legia Warszawa I (17:42), wyprzedzając Stowarzyszenie Legia Warszawa II (20:32). W L1 (suma lat poniżej 39) triumfował Junior Luft Tree Team Warszawa (18:54) przed reprezentacją Szkoły Podstawowej w Górznie (23:36) oraz MTB Team (27:44).