reklama

baner projekt 

reklama

W niedzielę bieganie w Garwolinie. Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano: 14 czerwiec 2019, 17:20 Kategoria Sport
bieg avonbieganiedni garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Zaledwie kilka dni zostało do X jubileuszowej edycji dobroczynnego biegu ?AVON Kontra Przemoc ? Biegnij w Garwolinie?, który wystartuje 16 czerwca punktualnie o godzinie 12:00z mostu na rzece Wildze. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a także główny sponsor ? fabryka AVON Operations Polska.Tegorocznym Gościem Specjalnym jest aktorka Joanna Jabłczyńska. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.bieg.truchtacz.pl.

 

Pobiegnij w słusznej sprawie!

reklama


Już po raz dziesiąty mieszkańcy Garwolina i wszyscy miłośnicy ruchu będą mieli możliwość pobiec w biegu ?AVON Kontra Przemoc  - Biegnij w Garwolinie?. Wydarzenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON, organizowanej w 50 krajach na całym świecie ? od 2008 roku również w Polsce.  Celem inicjatywy jest wsparcie osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Każdy uczestnik, który zakupi pakiet startowy wraz z bransoletką kampanii sygnowaną niebieską wstążką, wspieraOgólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ?Niebieska Linia? IPZ. Organizacja od 1995 roku udziela wsparcia psychologicznego i prawnego ofiaromprzemocy fizyczneji psychicznej występującej w rodzinie.

- Każdego roku prawie tysiąc zawodników przyjeżdża do Garwolina, żeby wraz z nami powiedzieć stanowcze ?nie? przemocy. ?AVON Kontra Przemoc?jednoczy ludzi o wielkim sercu i pozwala niewielkim kosztem zrobić coś naprawdę dobrego ? to ogromna moc tego wydarzenia i jego najpiękniejsza cecha? mówi Jarosław Kargol, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

- Bieg w Garwolinie od 2010 roku jest częścią naszej kampanii ?AVON Kontra Przemoc?. W ramach tej inicjatywy od wielu lat walczymy o prawa ofiar przemocy i staramy się budować świadomość istnienia problemu w społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu Uczestników biegu możemy podarować ?Niebieskiej Linii? nie tylko słowa wsparcia, ale też pomoc finansową, która umożliwia im dalszą sprawną działalność - mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki AVON Operations Polska. ?Przy okazji warto też zaznaczyć, że to świetna zabawa i doskonale zorganizowane wydarzenie. Nie możemy już doczekać się niedzieli!

Bieganie to sport dla każdego

Jak co roku, zawodnicy biegu ?AVON Kontra Przemoc? majądo wyboru dwie trasy? główną na dystansie 10 km oraz tzw. Biegu Rodzinnego na dystansie 2 km. Takie rozwiązanie pozwala na start nie tylko zawodowcom i osobom intensywnie trenującym, ale również rodzinom z dziećmi i osobom starszym.DoX jubileuszowej edycji zgłosiło się prawie 800 osób, a liczba ta nieustannie rośnie ? jeśli i Ty chcesz wziąć udział, wejdź na stronę: www.bieg.truchtacz.pl i wypełnij formularz.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z imprezą, 16 czerwcabędą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu oraz zakaz parkowania w godzinach 10:00-12:30 na ulicach Senatorskiej i Kard. Wyszyńskiego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, Organizatorzy apelują do mieszkańców i osób przyjezdnych

o respektowanie ustawionych znaków.

Godziny zamknięcia poszczególnych ulic:

  1. Olimpijska (od Parku 550-lecia do ulicy Kościuszki) - od 5:00 do 15:00
  2. Legionów (od ronda do dworca PKS) - 10:00-14:30
  3. Senatorska - od 11:45 do 12:30
  4. Kard. Wyszyńskiego - od 11:45 do 12:30
  5. Kościuszki (od dworca PKS do skrzyżowania z ul. Długą/Staszica) - od 11:55 do 12:25

Al. Legionów, Lubelska (od mostu do Sulbin) - od 11:55 do 13:30

mat. pras.

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama