Porażka Wilgi z liderem. Spadek bardzo realny

Opublikowano: 04 czerwiec 2019, 13:51 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Nie udało się Wildze Garwolin zapunktować na boisku mistrza IV ligi. GKS przegrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:1). Porażką gospodarzy zakończyło się spotkanie Orła Unin z Energią Kozienice.

Walcząca o utrzymanie Wilga na mecz do Grodziska Mazowieckiego jechała z nastawieniem sprawienia niespodzianki. Pewna mistrzostwa ligi Pogoń szykuje się już do baraży o III ligę. Trener miejscowych w podstawowym składzie wystawił czterech zawodników, którzy do tej pory występowali jako rezerwowi.

Gospodarze wynik meczu otworzyli w 29. minucie po zagraniu prostopadłej piłki do Michała Strzałkowskiego. Tuż przed przerwą wyrównał Tomasz Paszkowski, który płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza miejscowych.

W przerwie na boisku, w zespole Pogoni, pojawili się m.in. Damian Jaroń i Jakub Łabęda. Drugi z wymienionych w kontrze strzelił na 2:1. Była to 65. minuta. Ostatni kwadrans to ataki obydwu zespołów, które mogły zakończyć się golami dla obu zespołów. Okazje w Wildze mieli Paszkowski i Przemysław Alot. W doliczonym czasie gry Jaroń ustalił wynik spotkania.

- Były okazje na 2:2 i być może sprawienie niespodzianki – skomentował trener Wilgi Damian Milewski. Wilga, aby utrzymać się w lidze musi wygrać dwa ostatnie wyjazdowe spotkania, licząc na korzystne rezultaty w innych meczach. Najbliższy przeciwnik to Radomiak Radom. Mecz już w piątek.

W meczu z Pogonią w GKS zadebiutował Argentyńczyk Poul Boroski. – Widać, że nie jest w rytmie meczowych, bo miał problemy z wytrzymaniem trudów całego spotkania. Na pewno pomoże nam w ostatnich meczach – ocenia szkoleniowiec.

Bez punktu także, pogodzony ze spadkiem, Orzeł Unin, który przegrał na własnym boisku z Energią Kozienice 0:3. W następnej kolejce Orzeł zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 45`
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski (79` Jóźwicki), Pyra, Kwiatkowski, Boroski (71` Alot), Świder (71` A. Zalewski), Rękawek, S. Papiernik, Paszkowski (89` K. Zalewski).
Orzeł Unin – Energia Kozienice 0:3 (0:1)
Orzeł: Jakubaszek, Gora, Korgul, B. Szczęśniak, D. Szczęśniak (84` Dąbrowski), Brych, Sitarek, Dróżdż, Osica, Zalewski, Parzyszek.

Wyniki i tabela IV ligi

łk

fot. arch.

Komentarze  

0 #14 Daję spokójWojtek63 2019-06-11 19:22
Cytuję XYZ:
Szanowny Wojtku, daj już spokój, nie psuj swojego "wypracowanego" przez lata wizerunku.Pozdrawiam


Szanowny XYZ
Masz rację. Trochę za ostro ,,pojechałem'' w tej notce o bedockim świecie.
To tak jakbym złośliwie sfaulował w 89 minucie meczu i w wyniku tego dostał czerwoną kartkę.

No trudno , stało się.
Obecny sezon i wcześniej już zapowiedziany koniec kariery ,,pisarza'' zakończę pisząc w ...szatni :-).

Pozdrawiam.
Cytować
+2 #13 KompleksGKS 2019-06-11 19:08
Do Wojtka63. Ha, czyli jednak kompleks.
Jeśli sądzisz,że Twoje patetyczne uderzenie w wytykanie zaściankowości Garwolina mnie ruszyło, to pudło. Jestem od dawna wyleczony na to, że gdzieś jest lepiej, że ma mi zależeć jak o nas piszą za granicą, czy w Stolicy, że ma to jakieś w ogóle znaczenie. Właśnie objechanie świata uświadomiło mi, że każdy tam interesuje się przede wszystkim tym co ma obok, bo to jest nasze i na to ma się wpływ.
PS. a Twoich statystyk o Wildze nie będę czytał, bo znam je, bo dotyczy to Klubu z mojego miasta.
Cytować
+1 #12 Do WojtkaXYZ 2019-06-11 09:22
Szanowny Wojtku, daj już spokój, nie psuj swojego "wypracowanego" przez lata wizerunku.Pozdr awiam
Cytować
-2 #11 Bedocki światWojtek63 2019-06-10 15:20
[quote name="Marcin"][ quote name="Wojtek63" ]Na zakończenie pocieszę Cię Szanowny GKS-sie.

,,Ja bardzo lubię twoje statystyki są ciekawe i wnoszą wiele kolorytu w szary Garwoliński świat bedoków...''.

No właśnie...
Nie urodziłem się w Garwolinie. Nie jestem więc bedokiem, a bedocki świat opuściłem 37 lat temu.
Bedocki świat, który sięga nie dalej niż do Gończyc.
(dystans zależy od tego, ile kto wypił i czy z Budzenia jest bliżej do dawnego PZGS-u, czy do Gończyc).
Wybrałem Gończyce, bo akurat Promnik Gończyce (debiutancki sezon w oficjalnych rozgrywkach w siedleckiej klasie B) pewny kandydat do awansu przegrał 2 ostatnie mecze i praktycznie stracił szanse na awans.

Innymi słowy mówiąc: taki jest garwoliński ,,bedocki'' świat.15 km to max. Dalej nic nie ma. Pustka.

A ja ciągle kibicuję Wildze Garwolin życząc jej sukcesów.

Pozdrawiam
Cytować
0 #10 Wojtek 63Marcin 2019-06-10 12:04
Cytuję Wojtek63:
Na zakończenie pocieszę Cię Szanowny GKS-sie.

Po tym sezonie kończę komentowanie piłkarskich dokonań Wilgi. Od 7 lat jako stary , wierny kibic Wilgi (pierwszy mecz na żywo jaki widziałem to był mecz pucharowy z -RKS Ursus. 1:2 w Garwolinie, a bramkę strzelił niejaki ,, Lewy’’, czyli Mikulski- niestety imienia w tej chwili nie pamiętam. Potem grał w Arce Gdynia i Wiśle Płock. To były wczesne lata 70-te) starałem się przekonać kibiców Wilgi, że świat nie zaczyna się na Budzeniu , a kończy przy dawnym PZGS-sie).

Niestety nie do końca mi się to udało. Widzę, że dla Ciebie świat to ciągle dystans między Budzeniem, a PZGS.
Po obecnym sezonie opublikuję statystyki Wilgi z ostatnich 7 lat (IV liga).
Poczytasz (jestem tego pewien) i …

Pozdrawiam Cię bardzo
Tak bardzo jak jest z Budzenia do PZGS-u.


Ja bardzo lubię twoje statystyki są ciekawe i wnoszą wiele kolorytu w szary Garwoliński świat bedoków.

PS
Mości panujący burmistrz Tadeusz miał powiedzenie, ze od Garwolina świat się zaczyna. Ja zawsze mówię , ze dla niektórych na Garwolinie się kończy.
Cytować
+2 #9 Złośliwe epitafium dla GKS (II)Wojtek63 2019-06-09 14:56
Na zakończenie pocieszę Cię Szanowny GKS-sie.

Po tym sezonie kończę komentowanie piłkarskich dokonań Wilgi. Od 7 lat jako stary , wierny kibic Wilgi (pierwszy mecz na żywo jaki widziałem to był mecz pucharowy z -RKS Ursus. 1:2 w Garwolinie, a bramkę strzelił niejaki ,, Lewy’’, czyli Mikulski- niestety imienia w tej chwili nie pamiętam. Potem grał w Arce Gdynia i Wiśle Płock. To były wczesne lata 70-te) starałem się przekonać kibiców Wilgi, że świat nie zaczyna się na Budzeniu , a kończy przy dawnym PZGS-sie).

Niestety nie do końca mi się to udało. Widzę, że dla Ciebie świat to ciągle dystans między Budzeniem, a PZGS.
Po obecnym sezonie opublikuję statystyki Wilgi z ostatnich 7 lat (IV liga).
Poczytasz (jestem tego pewien) i …

Pozdrawiam Cię bardzo
Tak bardzo jak jest z Budzenia do PZGS-u.
Cytować
0 #8 Złośliwe epitafium dla GKS (I)Wojtek63 2019-06-09 14:54
[quote name="GKS"]Wojt ek63, śledzisz tą 4 ligę...

Szanowny GKS-ie
Masz zupełną rację. O Wildze wiem tyle, ile wiem o Zrywie Góralice (wbrew nazwie Góralice leżą w województwie zachodniopomors kim około 42 km od Gryfina, które z kolei leży przy samej granicy polsko-niemieckiej).
Natomiast Zryw już zakończył ten sezon zajmując ostatnie 9.miejsce w szczecińskiej III grupie klasy …C.
Jestem tylko kibicem i generalnie nie interesuje mnie, czy jakiś klub ma 1800 złotych budżetu, 18 tysięcy, czy 18 milionów. Nie oceniam tego, czy Jan Nowak to dobry, czy zły zawodnik i jak gra w danym klubie. Nie interesują mnie żadne zależności organizacyjno- finansowe. Te wszystkie aspekty należą do klubowych Trenerów i Prezesów.
Ja obserwuję i komentuję tylko na podstawie sportowych wyników. Stąd te statystyki. Przy okazji wychwytuję ciekawostki sportowe i geograficzne.

Dlatego teraz i na ten przykład wybrałem Góralice. 70 km do Szczecina i 160 do Świnoujścia. To prawie i zupełnie nad polskim Bałtykiem.
Jak się okazuje Góralice wbrew nazwie nie leżą blisko Nowego Targu.
Swoją drogą Podhale Nowy Targ lider do ostatniej kolejki III ligi grupy IV przegrał 1:2 (1:2) ostatni, domowy mecz sezonu z vice-liderem Stalą Rzeszów i przegrał awans do II ligi.
Podhale i Stal zdobyły tę samą ilość punktów, ale w bezpośrednich meczach było 1:1 w Nowym Targu i 2:1 dla Stali w Rzeszowie.

I to jest właśnie moja pasja – ciekawostki i statystyki. A jeśli przy okazji chociaż jeden kibic Wilgi Garwolin uznał moje wypociny za ciekawe, to jestem ,,wygrany’’.
Cytować
+5 #7 Do Wojtka63GKS 2019-06-09 10:15
Wojtek63, śledzisz tą 4 ligę w całej Polsce, wypisujesz różne statystyki klubów, które dla większości czytających nic nie interesują. Piszesz też swoje sądy o naszej Wildze, ale praktycznie nic o niej nie wiesz. Nie znasz ludzi, zależności klubowej. To tak jak opisywać przyrodę za okna przejeżdżającej taksówki, zamiast położyć się na łące powąchać kwiaty, usłyszeć bzzyk owadów. Niby to samo, a jednak nie to samo.
Cytować
0 #6 LO tuż, tuż...Wojtek63 2019-06-07 18:37
Cytuję Ciekawy:
Oby spadli bo nie da się tego oglądać...


Ja akurat spadku Wildze nie życzę, ale wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.
I jako jej wierny kibic muszę stwierdzić, że degradacja (jeśli do niej rzeczywiście dojdzie) będzie dość nieoczekiwana, aczkolwiek mając na uwadze piłkarską katastrofalną wiosnę w pełni zasłużona.
Cytować
0 #5 Telefon do przyjacielaWojtek63 2019-06-07 18:31
Cytuję tno:
tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!


Jak już sobie żartujemy to pisałem to samo 30.kwietnia tego roku.

https://www.wirtualnygarwolin.pl/sport/38-sport/11507-solidarne-porazki-w-iv-lidze-wilga-w-strefie-spadkowej#comment-39195

Problem jest w tym, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek może być za późno na ,,telefon do przyjaciela''.
Cytować
+1 #4 cytując klasykatno 2019-06-05 15:59
tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!
Cytować
-3 #3 IV liga polskaWojtek63 2019-06-04 15:48
W ubiegły weekend najciekawsze mecze odbyły się na Mazowszu.
I tak:
Nie zagrożone ani spadkiem, ani awansem- grające o prestiż Pilica Białobrzegi i MKS Piaseczno spotkały się w Białobrzegach.
Wynik tego meczu jest niezmiernie ciekawy, a przebieg jeszcze ciekawszy.
Po 26 minutach gry MKS prowadził 2:0 i przegrał I-szą połowę 2:3.
Potem było 4:2 dla Pilicy, 5:4 dla MKS, 5:5 i 6:5 dla MKS
Pilica Białobrzegi- MKS Piaseczno 5:6 (3:2)
Bramki: Pilica- 27, 44, 45, 58 i 79. MKS- 21, 26, 64, 70,76 i 87 min gry.

Natomiast w grupie północnej mecz na szczycie. Lider Huragan Wołomin gościł vice-lidera MKS Przasnysz.
Po 39 minutach MKS prowadził 2:0. A po 55 minutach 3:0.
Ostatnie 30 minut należały do Huraganu i mecz zakończył się remisem 3:3.

Huragan Wołomin- MKS Przasnysz 3:3 (0:2)
Bramki: Huragan- 59, 77 i 90. MKS- 9, 39 i 55 minuta gry.
W 63 minucie zawodnik MKS ukarany został czerwoną kartką. (druga żółta)
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Huragan jest liderem grupy z przewagą 2 pkt nad drugim w tabeli MKS Przasnysz, 4 pkt nad trzecią Ząbkovią oraz 5 pkt nad czwartą Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Po za tym- nie ma zespołu bez porażki.
Natomiast bez zwycięstwa na dzień dzisiejszy pozostają :
Perła Złotokłos 28, 2 pkt (0-2-26), br. 8-101
Olimpia Pisarzowa 28, 2 pkt (0-2-26), br. 11-70
Z tym, że Olimpia wycofała się po rundzie jesiennej i na pewno będzie zespołem, który nie odniósł zwycięstwa w całym sezonie.
Cytować
-3 #2 Klub !00Wojtek63 2019-06-04 15:46
Aż 5 zespołów przekroczyło progi Klubu 100 w ubiegły weekend.
Oto one:
Hetman Zamość po domowym zwycięstwie 12:0 (6:0) nad Huczwą Tyszowiec (bilans br. 110-20)

Concordia Elbląg po domowym zwycięstwie 4:0(0:0) nad Tęczą Biskupiec. (100-17)

Perła Złotokłos po domowej porażce 1:2 (0:1) ze Spartą Jazgarzew (8-101)

Magnat Juchnowiec Kościelny po wyjazdowej porażce 0:3 (0:1) z Turem Bielsk Podlaski (31-102)

MKS Ryki po wyjazdowej porażce 0:5 (0:2) z Lewartem Lubartów (21-100)

Niekwestionowan ym liderem Klubu 100 jest Morzycko Moryń, które po domowej porażce 2:14 (0:6) z Kluczevią Stargard ma na koncie 153 stracone bramki w 32 meczach. (49-153)
Tu warto dodać, że z 49 zdobytych bramek Morzycko na wiosnę zdobyło 9. A właściwie 6, bo 3 są zaliczone po walkowerze z wycofanym Gryfem Polanów.
Cytować
-4 #1 ObyCiekawy 2019-06-04 13:55
Oby spadli bo nie da się tego oglądać...
Cytować