Zgłoś się do Triatlonu Dzieci i Młodzieży „Mamut 2019”

Opublikowano: 05 czerwiec 2019, 08:04 Kategoria Sport
triathlonmamut

Fundacja AquaLife po raz pierwszy organizuje  sportową imprezę triatlonową skierowaną do dzieci i młodzieży. 15 czerwca na trzyosobowe drużyny czekają konkurencje biegowa, kolarska i pływacka.

Zawody odbędą się w Parku Wodnym Mamut 15 czerwca, w sobotę od godziny 10:00. W zawodach startują trzyosobowe drużyny, w skład których musi wchodzić przynajmniej jedna dziewczyna.

Zawody składają się z trzech konkurencji. Pierwszym etapem będzie bieg na dystansie 1 km po nawierzchni trawiastej. Później uczestnicy wsiądą na rowery, by pokonać 5 km po asfalcie. Triathlon zakończy pływanie na dystansie 250 metrów po zbiorniku Mamut. Wygrywa drużyna, która we wszystkich konkurencjach uzyska najkrótszy łączny czas. Dla najlepszych trzech zespołów czekają trofea. Każdy zawodnik, który ukończy dyscyplinę otrzyma medal.

Drużyny będą klasyfikowane w trzech kategoriach wiekowych: L1 – do 39 lat (łączna suma lat wszystkich członków sztafety), L2 – od 40 do 45 lat (łączna suma lat wszystkich członków sztafety), L3 – 46 lat i więcej (łączna suma lat wszystkich członków sztafety, w sztafecie może brać udział jedna osoba dorosła). Organizator wprowadza limit 36 drużyn.

Regulamin zawodów i link do zgłoszeń dostępny jest tu.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież