Brąz mazowieckich igrzysk dla uczennicy z Głoskowa

Opublikowano: 04 czerwiec 2019, 11:05 Kategoria Sport
lekkoatletykagłoskówgmina borowie

Brązowy medal XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w biegu na 300 metrów, wywalczyła Olga Świesiulska z Zespołu Szkół w Głoskowie (gm. Borowie).

Wojewódzki finał szkolnych zmagań lekkoatletycznych odbył się w ostatni dzień maja na stadionie stołecznego Orła. Do rywalizacji o medale i punkty do Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego, stanęło prawie 1000 młodych zawodniczek i zawodników z 42 powiatów naszego województwa. Aby wystartować w mazowieckich finałach, należało najpierw przebrnąć przez eliminacje powiatowe, a następnie regionalne.

Wśród reprezentantów powiatu garwolińskiego znalazła się Olga Świesiulska. Uczennica VIII klasy ZS w Głoskowie w biegu na 300 metrów zajęła trzecie miejsce. Podopieczna Marcina Możdżonka uzyskała czas 43,25 s.