reklama

baner projekt 

reklama

Sześć medali Wilgi w MP LZS

Opublikowano: 04 czerwiec 2019, 07:07 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Klub Sportowy Agros Zamość, był w dniach 1-2 czerwca, organizatorem Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce. Zawody w których wzięło udział ponad 1200 lekkoatletów ze 100 klubów, zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych U-18, U-20 i U-23.

Wilgę Garwolin w tych zmaganiach reprezentowały trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy wystąpili w Zamościu z dużym powodzeniem. W końcowej klasyfikacji medalowej, z dorobkiem dwóch złotych, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali, uplasowali się na bardzo wysokim XIX miejscu w Polsce.  

- W pierwszym dniu zawodów cieszyliśmy się z doskonałego występu juniorki młodszej, Julii Biernackiej, w skoku w dal, która wynikiem 5.42m ustanowiła rekord powiatu juniorek młodszych i wyprzedziła o szczęśliwy, jeden centymetr główną faworytkę ? Kronburg Kladię z  ?Juvenii? Głuchołazy rek. życiowy 5.50m. Kilka chwil później zdecydowane zwycięstwo w biegu na 1500m ? czas 4.01.19s odnosi młodzieżowiec Mateusz Kondej, a na zakończenie sobotnich startów, brąz do dorobku klubowego dokłada Katarzyna Salamończyk w rzucie dyskiem 35.72m  w kat. U-23. Kasia tym rzutem ustanawia nowy rekord życiowy?,  relacjonuje trener garwolińskich lekkoatletów ? relacjonuje trener GKS Stanisław Buszta.

reklama


W drugim dniu zmagań, przy upalnej, niesprzyjającej pogodzie, srebrny medal w trójskoku, z nowym rekordem powiatu ? 11,35m zdobyła Julia Biernacka. Drugie miejsce zajęła w pchnięciu kulą Katarzyna Salamończyk. Doskonale spisała się także najmłodsza  w ekipie, 16-letnia Agata Szaniawska, która w kategorii juniorek młodszych pokonała trudny dystans 3000m w czasie nowej życiówki ? 11.07,25s  i dołożyła do dorobku, trochę niespodziewany, brązowy medal.

Wyniki Julii Biernackiej  i Agaty Szaniawskiej dają niemal pewny awans do udziału  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się początkiem lipca w Poznaniu. Awans do tej imprezy ma już zapewniony Marcel Paciorek w 10-boju, który w Zamościu, wspólnie z Karolem Sekulskim, startował w skoku wzwyż. Obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 179 cm, przy czym Karol zajął V miejsce,  a Marcel VIIm (decydowały zrzutki).

- Dorobek medalowy Wilgi mógł być jeszcze lepszy, ale kontuzji doznał Mateusz Kondej, który był jednym  z kandydatów do zwycięstwa w biegu na dystansie 800m - uzupełnia zadowolony ze startu swoich podopiecznych, szkoleniowiec garwolińskich lekkoatletów.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz