Seniorzy MKS z awansem na Mistrzostwa Świata

Opublikowano: 02 czerwiec 2019, 21:50 Kategoria Sport
mksbadminton

Worek medali na 40. Mistrzostwach Polski Seniorów w Częstochowie zdobyli zawodnicy MKS Garwolin.

W kategorii 45+ na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Walenda i Andrzej Dadas. Drugi z wymienionych zdobył brązowy dublet, po grze deblowej, gdzie grał z Grzegorzem Radeckim. Krzysztof Walenda w grze mieszanej był drugi (razem z Magdaleną Kobą).

Cztery medale zawodnicy MKS zdobyli w kategorii 50+. W singlu drugi był Jacek Prędki, podobnie jak w deblu, gdzie wystąpił z Piotrem Łukasiewiczem. W deblu tej kategorii trzecia była Agnieszka Brojek, razem z Ewą Zając. Brąz także dla Marii Brzeźnickiej za występ ze Stanisławem Wikło w mikście. Maria Brzeźnicka z Częstochowy wyjechała także ze srebrem wywalczonym w singlu kategorii 55+.

Podwójne złoto do Garwolina przywiózł Jerzy Rybicki. Trener MKS wygrał singla i debla (razem z Jerzym Lańskim) kategorii 65+. Po dwa krążki, w kategorii 70+, sięgnął także Przemysław Grześkowiak. Do trzeciego miejsca w singlu, dorzucił srebro w deblu, grając z Wojciechem Borzęckim.

Podwójne miejsca na podium nasi zajęli w gronie zawodników 75+. W grze pojedynczej drugi był Leopold Tukendorf, a trzeci Jerzy Stachowski. Obaj stanęli na najwyższych stopniach podium w grze deblowej. Wygrał duet Tukendorf/Gasz przez Stachowski/Gwiazda.

Medaliści MP wywalczyli przepustki na start w sierpniowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katowicach.