Z sukcesami na kilku frontach

Opublikowano: 28 maj 2019, 08:41 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Pracowity tydzień mieli lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy startowali w kilku imprezach. Jak zwykle z sukcesami.

MKS Syrena Warszawa 22 maja był organizatorem Otwartych Mistrzostw Dzielnicy Praga w lekkiej atletyce w kategoriach  U-12 ? U-14 i U-16. W imprezie wzięło udział pięć klubów warszawskich oraz czteroosobowa reprezentacja Wilgi.

Zwycięstwa dla garwolińskich barw odnieśli ? Agata Świesiulska U-12 w biegu na 60m ? 10.07s oraz w skoku w dal ? 3.75m, Marta Latuszek U-14 w rzucie lotką oszczepniczką ? 15.00m oraz Jacek Febert ? U-16 w biegu na 600m -1.36.83s. Drugie miejsca zdobyli ? Alicja Świesiulska ? U-14 na 60m ? 8.99s  i w skoku w dal ? 4.30m oraz Marta Latuszek na 600m ? 2.11.2 s.

Akademicki Mistrz Polski

W Łodzi 25-26 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Robert Głowala, który tym razem reprezentował barwy Politechniki Łódzkiej, i nie dając rywalom żadnych szans, został Akademickim Mistrzem Polski w biegu na 3000 m z wynikiem 8.17.86s. Z kolei Mateusz Kondej, AZS AWF Warszawa, był piąty w biegu na 1500m ? 3.55.14s

Emilka z kolejnym rekordem

W tym samym terminie, również w Łodzi, rozegrany został na dystansie 10km, tradycyjny, międzynarodowy XVII Bieg Ulicą Piotrkowską. Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza najlepsza biegaczka Emilia Mazek, która zaczyna kolekcjonować rekordy pań naszego powiatu. Wśród zawodniczek z Kenii i Etiopii oraz najlepszych polskich biegaczek zajęła IX miejsce (IV w kat. K-20) i wynikiem 37 minut i 37 sekund, aż  o  1 minutę i 21 sekund, pobiła swój własny rekord powiatu ? średnia na 1 km ? 3?46?.

Bracia na medal

Z dużymi sukcesami wrócili ze Szczytna bracia Bartosz i Michał Głowalowie, którzy z okazji  Święta Spółdzielczości Bankowej 2019, wzięli udział w biegu Juranda i Jagienki. Na dystansie 600m w kategorii 10-latków, Bartek nie dał szans swoim rówieśnikom i z dużą przewagą zdobył I miejsce. Jego starszy brat Michał ? kategoria U-16, w bardzo mocno obsadzonym biegu na 1000m ? zdobył tytuł wicemistrzowski. Sponsorem wyjazdu na zawody do Szczytna, był Bank Spółdzielczy w Płońsku.