Joanna Jabłczyńska pobieganie w Garwolinie

Opublikowano: 27 maj 2019, 12:00 Kategoria Sport
bieg avon

Już 16 czerwca odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” będącego częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-społecznej przeciwko przemocy domowej. Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu zapraszają jego organizatorzy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, a także główny sponsor – AVON Operations Polska. „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to jedna z najdłuższych stażem imprez tego typu w Polsce. W tegorocznym wydarzeniu uczestnikom towarzyszyć będzie aktorka Joanna Jabłczyńska.

Pierwszy bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” odbył się w deszczowe południe 20 czerwca 2010 roku. Do mety dobiegło wówczas 455 osób, wśród których znajdowało się aż 25% kobiet. W 2011 roku, niedługo po zakończeniu II edycji, bieg został wyróżniony przez czytelników portalu maratonypolskie.pl tytułem „Najlepszego Biegu w Polsce na 10 kilometrów”. Obecnie w garwolińskim biegu co roku bierze udział prawie tysiąc biegaczy pochodzących nie tylko z Polski, ale też z całego świata (m.in. z Kenii, Włoch, Ukrainy, Bułgarii, Francji czy Japonii). Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zawodnicy przebiegną głównymi ulicami Garwolina już po raz 10. Bieg rozpocznie się 16 czerwca br. (niedziela) punktualnie o godzinie 12:00 na moście przy rzece Wildze. Jak co roku, organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy do wyboru – bieg główny na dystansie 10 km oraz tzw. Bieg Rodzinny na dystansie 2 km.

- AVON od wielu lat wspiera inicjatywy ogólnopolskie, których celem jest przede wszystkim budowanie poczucia siły i pewności siebie wśród kobiet. Bieg „AVON Kontra Przemoc” to nie tylko część ogólnopolskiej kampanii przeciwko przemocy w rodzinie, ale też ważne wydarzenie w życiu lokalnej społeczności. To okazja do integracji, dobrej zabawy oraz spędzenia czasu z rodziną. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu i z niecierpliwością oczekujemy jubileuszowej edycji.  Do tej pory w Garwolinie pobiegło już ponad 7 tysięcy osób, ale jestem przekonany, że liczba uczestników będzie się stale zwiększać – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki AVON Operations Polska w Garwolinie.

W poprzednich edycjach u boku uczestników pobiegli m.in.: Robert Korzeniowski, Przemysław Saleta, Beata Sadowska oraz Agnieszka Kaczorowska. W tym roku swoim wizerunkiem inicjatywę wesprze jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, Joanna Jabłczyńska, znana Polakom m.in. z roli Marty w serialu „Na Wspólnej”.

– 10. edycja biegu „AVON Kontra Przemoc” udowadnia, że my, Polacy, chcemy pomagać, a razem możemy więcej! Uczestnicy biegu AVON mówią stanowcze „nie” przemocy. Jestem dumna, że w tym roku mogę być częścią tak ważnego wydarzenia i zachęcam do rejestracji każdego zarówno amatora jak i profesjonalnego biegacza – komentuje aktorka, Joanna Jabłczyńska.

Dlaczego bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” jest tak popularny? Ponieważ ma misję – niesienie pomocy ofiarom przemocy domowej Kampania „AVON Kontra Przemoc”  prowadzona jest obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie, od 2008 roku także w Polsce.

Komu pomagamy?

Corocznie w Polsce ponad 100 tysięcy kobiet jest objętych działaniami w ramach procedury „Niebieskie Karty”, którą wszczyna się w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie. 90% dorosłych osób objętych procedurą to kobiety. Niestety, corocznie także ok. 300 kobiet traci życie w wyniku przemocy ze strony partnera. Bieg „AVON Kontra Przemoc  – biegnij w Garwolinie” nie tylko buduje świadomość istnienia problemu, ale przede wszystkim daje realną możliwość pomocy osobom doświadczającym przemocy. Każdy uczestnik biegu kupując pakiet startowy, jednocześnie nabywa bransoletkę kampanii sygnowaną niebieską wstążką. Pełny dochód ze sprzedaży każdej z nich zostanie przeznaczony na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”IPZ, które od 1995 roku udziela wsparcia psychologicznego i prawnego wszystkim osobom dotkniętym przemocą występującą w rodzinie.

– Nasza współpraca z AVON rozpoczęła się w 2011 roku. Przez kolejne lata udało nam się zdziałać wiele dobrego. Dzięki środkom m.in. ze sprzedaży gadżetów kampanii AVON dołączonych do pakietów startowych możemy nadal pomagać za pośrednictwem naszych poradni mailowej i telefonicznej. O tym, jak ważne są te działania, świadczą m.in. liczby. W 2018 roku pomogliśmy ponad siedmiu tysiącom osób – opowiada Renata Durda, kierowniczka Pogotowia „Niebieska Linia“ IPZ, głównego partnera kampanii „Avon Kontra Przemoc”.

Aby dołączyć do biegu, wejdź na stronę www.bieg.truchtacz.pl i wypełnij formularz.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież