Życiówki Mazowsza w Rykach

Opublikowano: 24 maj 2019, 06:59 Kategoria Sport
pływaniemazowsze miętne

Zawodnicy Mazowsza Miętne ustanowili 34 rekordy życiowe i zdobyli 22 medale w VII Powiatowych Zawodach Pływackich o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Starosty Ryckiego.

Bardzo licznie w tym roku obsadzone zmagania pływaków (łącznie) 354 osobo-starty w 75 biegach to rekord frekwencji na ryckich zawodach.  W tak licznym gronie 24-osobowa reprezentacja Mazowsza, spisała się nadzwyczaj dobrze. Oprócz zdobytych medali oraz zajętych dobrych punktowanych miejsc, większość startujących poprawiła swoje rekordy życiowe.

Niektórzy swoje dotychczasowe osiągnięcia poprawili bardzo znacznie. Wojtek Grzegrzółka na 100m st.  dowolnym o 0:07,96s, Gabrysia Michalec na 100m st. zmiennym o 0:06,81sm, Kuba Witak na 100m st.  dowolnym o 0:04,91s, Natalia Kondej na 100m st. dowolnym o 0:03,19s. To tylko kilka wybranych a przecież tych rekordów było dużo więcej. 2 złote medale zdobyła Gabrysia Michalec na 50m st. grzbietowym i klasycznym, Julia Baran złoty na 50m st. dowolnym i srebrny na 50m st. grzbietowym.

Złoty medal w stylu klasycznym zdobył Wojtek Grzegrzółka, Hubert Szaniawski triumfował na 25m st. dowolnym. Kuba Witak złoto na 50m st. grzbietowym, srebro na 100m st. dowolnym oraz  brąz na 50st. dowolnym. Dwa medale, srebrny na 25m st. klasycznym i brązowy na 25m st. dowolnym zdobył Szymon Michalec.  Zdobyciem dwóch medali może pochwalić się również Tomek Grzegrzółka, srebro na 50m st. grzbietowym i brąz na 50m st.  klasycznym oraz Ala Kędziorek brąz na 100m st. zmiennym i brąz na 50m st. dowolnym.

Pozostali medaliści to: Amelia Baran srebro na 25m st. klasycznym i brąz na 25m st. dowolnym. Zuzia Kocyk srebro na 25m st. grzbietowym. Natalia Kondej również srebro na 50m st. grzbietowym. Maja Michalec srebro na 25m st. dowolnym. Grono medalistów uzupełniają: Jakub Głowala, który zdobył trzecie miejsce na 50m st. klasycznym oraz Karolina Kałaska również brąz na tym samym dystansie st. klasycznym.