Biegając świętowali 3 Maja

Opublikowano: 06 maj 2019, 08:45 Kategoria Sport
łaskarzew3 majabieg konstytucji

W Łaskarzewie  odbyły się XXV Biegi  Konstytucji  3-maja, w których łącznie wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym 85 w biegu głównym na dystansie 7 km.

Biegacze tradycyjnie mieli do pokonania trasę od Kopca Kościuszki w Krępie do Pomnika Odzyskania Niepodległości w parku miejskim. W biegu tym zwyciężyli – w kategorii kobiet, najlepsza obecnie lekkoatletka powiatu – Emilia Mazek  (był to jej trzeci kolejny sukces), a wśród mężczyzn, tradycyjnie Robert Głowala , piąty kolejny złoty medal  – oboje z Wilgi Garwolin.

W biegach młodzieżowych zwyciężali również   zawodnicy z Garwolina. Na dystansie 400 metrów nie mieli sobie równych Agata Świesiulska i Bartosz Głowala. Wszystkie miejsca na podium wywalczyli w biegu na 800 m podopieczni Stanisława Buszty – Aleksandra Borkowska, Karolina Kucharska i Alicja Świesiulska wśród dziewcząt i Daniel Sierański , Adam Makulec oraz  Jacek Febert w kategorii chłopców.

Zwycięzcy biegów  otrzymali z rąk organizatorów puchary, piękne, pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi w biegu głównym, dodatkowo nagrody finansowe.  Komandorem imprezy   Henryk Dąbrowski , a kierownikiem zawodów Paweł Trzaskowski.  Zwycięzców dekorowali – burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska oraz przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski.

- Biegaczom sprzyjała tym razem pogoda, a dzięki bardzo dobrej organizacji, w czym duża zasługa m.in. członków Victus w Rębkowie, wyjechaliśmy z Łaskarzewa w doskonałych nastrojach - dodaje trener biegaczy Wilgi Stanisław Buszta.

mat. pras.

Komentarze  

0 #1 fajnie że dobra organizacjabiegacz 2019-05-06 12:27
tylko jeszcze przydałoby się opublikować gdzieś wyniki.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież