Łukasz Świesiulski drugi w Biegu Flagi

Opublikowano: 04 maj 2019, 22:42 Kategoria Sport
łukasz świesiulskistraż pożarnapspvictus rębków

Reprezentujący barwy Victusa Rębków i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Łukasz Świesiulski zajął drugie miejsce w VII Biegu Flagi.

Strażak z Garwolina w warszawskiej imprezie startuje od trzech lat. Tegoroczny start stał pod znakiem zapytania, bo biegacz doznał kontuzji. Ostatecznie zawodnik Victusa pojechał do stolicy po prawie trzytygodniowej przerwie.

Organizatorzy zmienili całkowicie trasę przenosząc cały bieg z Warszawskiej Cytadeli na tereny wokół Centrum Olimpijskiego. Trasa liczyła nieco ponad 10 km. Bieg ukończyło 556 uczestników.

Od początku biegu ukształtowała się pięcioosobowa grupa biegaczy, w tym Łukasz Świesiulski. Od połowy dystansu na czele biegu znalazło się dwóch Łukaszów, oprócz strażaka z Garwolina, także Kalaszczyński. Ostatecznie to zawodnik KM Sport Pro Team wygrał VII Bieg Flagi z czasem 32:47. Łukasz Świesiulski dobiegł do mety z drugim czasem 32:58, jednocześnie wygrywając kategorię służb mundurowych.

- Przegrałem o 10 sekund, bez treningu. Myślałem, że będzie dużo gorzej. Mój czas na mecie to 32:57 na trasie ponad 10-cio kilometrowej w dość ciężkich wietrznych warunkach. Powoli będę wracać do treningu i chcę jak najszybciej wrócić do dyspozycji sprzed kontuzji ? komentuje zawodników Victusa.