reklama

baner projekt 

reklama

Dream Team Junior na Mistrzostwach Świata 2019

Opublikowano: 04 maj 2019, 22:01 Kategoria Sport
no nametancerki
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W słonecznym Orlando na Mistrzostwach Świata w cheerleadingu - ICU 2019 w Freestyle Pom w kategorii junior Polskę reprezentowały dziewczęta z garwolińskiego MG-T UKS No Name. W tej kategorii zgłosiło się 18 zespołów z całego świata.

W tym roku w kategorii w Freestyle Pom w kategorii junior najlepsi na świecie okazali się reprezentanci Japonii. Srebro zdobyła narodowa reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Brąz wywalczył Meksyk. Dziewczęta z Garwolina zajęły 11. pozycję.

- Jesteśmy zadowoleni z występu naszych tancerek - zatańczyły swoje. Zadowolony jest również Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, który obserwował występ naszych podopiecznych w Orlando. Poziom był  wyrównany. Kolejny zespół, który zajął  10. miejsce zdobył 67,36 pkt. Do pierwszego miejsca zabrakło tancerkom z Garwolina  21,93 pkt. W Polsce zespół  Dream Team Junior na MP 2019 w Kielcach zdobył  I miejsce  wyprzedzając  zespół z Krakowa o 34 pkt ? oceniają trenerki tancerek Izabela Nierwińska i Zofia Kisiel.

reklama


Jak dodają, dla dziewcząt występ w USA był ogromnym przeżyciem. Były dumne, że mogły reprezentować kraj i Garwolin. ? Tancerki doświadczyły klimatu prawdziwej zdrowej rywalizacji w duchu fair play, której w Polsce dopiero się uczymy. Z pewnością zaskoczyła ich  kultura osobista ludzi oraz  szacunek i podziw do sportu jakim jest cheerleading.  Każdy chciał nam pomóc byśmy poczuli się jak u siebie w domu - dodają.

W wolnym czasie dziewczęta zwiedziły parki Walta Disneya oraz jeden z parków wodnych Typhoon Lagoon.

Zespół No Name wrócił do kraju 29 kwietnia. Na Okęciu czekali rodzice i młodsze koleżanki. W Garwolinie tancerki przywitała burmistrz Marzena Świeczak.

- Jesteśmy zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia oraz niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim wiemy że idziemy w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że do kolejnych MŚ rozwiążą się sprawy nurtujące polskie cheerleaderki i cały ruch cheerleadres w Polsce i w 2020 roku najlepsze zespoły z Polski będą mogły reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy ? podkreślają trenerki. - Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie rodzice tancerek. To właśnie od nich otrzymaliśmy największe wsparcie. To oni na pierwszym spotkaniu założyli, że ich dzieci wyjadą na Mistrzostwa Świata, co za tym idzie rodzice wsparli w największej części i pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia ? kończą.

Wyjazd na MŚ był finansowany m.in. przez samorządy Województwa Mazowieckiego, miast Garwolin i Pilawa, gmin Garwolin, Łaskarzew, Wilga, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, szkoły, do których uczęszczają tancerki oraz liczne grono prywatnych darczyńców.

Skład zespołu na MŚ: Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 5 w Garwolinie:  Jowita Ositek, Alicja Mikulska, Julia Szopa, Oliwia Zduniak, Gabriela Gora, Joanna Brzeźnicka , Dominika Iwanenko, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Garwolinie: Julia Domarecka, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Garwolinie: Karolina Krykant,  Wiktoria Kondej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Trąbkach: Oliwia Bukowska, Zuzanna Grzeszczak, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wildze: Zofia Piskała, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilawie: Matylda Sokół, Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie: Kornelia Błażejczyk, Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałówce: Sandra Pałyska, Wiktoria Pałyska, Zofia Górska, Ewelina Rękawek, Mieszkanka Leszna Nikola Owczarczyk.

mat. pras./opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama