Duathlon po raz czwarty!

Opublikowano: 02 maj 2019, 20:14 Kategoria Sport
duathlonCSiKtruchtacz.plhoryzont

Po raz czwarty na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej odbył się Duathlon Garwoliński Strefa 2019. Dystans około 27 kilometrów biegiem i na rowerze najszybciej pokonał Sebastian Węgliński z KS Barakuda. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Baszta, a wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego - Sebastian Szyszka.

Duathlon Garwoliński organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” i Stowarzyszenie Truchtacz.pl odbył się już po raz czwarty. W tym roku na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej stawiło się ponad 60 zawodników. Wśród nich reprezentanci powiatu garwolińskiego, ale także sportowcy między innymi z Warszawy, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Żyrardowa.

Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania.


Zawodnicy mieli do pokonania na rowerze blisko 20-kilometrową trasę oraz do przebiegnięcia dystans 7,5 kilometra. Najszybszy był w tym roku Sebastian Węgliński, który ukończył zawody z czasem 59 minut i 35 sekund. W ubiegłorocznych zawodach na mecie był drugi. W tym roku srebro wywalczył sobie Paweł Siatecki, a brąz - Marcin Niedźwiecki.

Wśród pań triumfowała Magdalena Baszta - także zdobywczyni drugiego miejsca w ubiegłym roku, która na pokonanie całego dystansu potrzebowała 1 godziny i 9 minut. Druga była Eliza Pitura, a trzecia – Paulina Kawka.

Najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego – Sebastian Szyszka z Truchtacz.pl – zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 17. miejscu uplasował się Mariusz Ekiert - także zawodnik Truchtacz.pl

Do zwycięzców klasyfikacji OPEN trafiły puchary. Laureaci kategorii wiekowych otrzymali statuetki, a wszyscy zawodnicy na mecie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Nagrody zwycięzcom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

jd

fot. CSiK

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież